۱
۰
plusresetminus
شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۰

حمله هکرهای "ایرانی" به سرورهای یک شرکت اینترنتی اسرائیلی

ایتنا - گروه هکری "سایه سیاه" که اسرائيل می‌گوید ایرانی است، شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی "سایبر سرور" اسرائیل را هک کرد. سرورهای این شرکت به مشتریانی چون شرکت اتوبوسرانی تل‌آویو و موزه کودکان در هولون سرویس می‌دهد.
حمله هکرهای "ایرانی" به سرورهای یک شرکت اینترنتی اسرائیلی

یک گروه هکری به نام "سایه سیاه" (Black Shadow)  روز شنبه هشتم آبان (۳۰ اکتبر)، سروِرهای شرکت اینترنتی اسرائیلی "سایبرسرو" (Cyberserve) را هک کردند. هکرها که به گفته اسرائیل "در ارتباط با جمهوری اسلامی" هستند، تهدید کرده‌اند که اطلاعات به دست آمده را "افشا خواهد کرد".

به گزارش ایتنا از دویچه وله، "سایبرسرو" به چندین شرکت و سازمان، از جمله شرکت‌های حمل و نقل عمومی "دان" و "کاویم" در تل آویو و حومه، موزه کودکان در شهر هولون و فرستنده رادیویی اسرائیل خدمات اینترنتی می‌دهد.

هکرها فایلی را در کانال‌های تلگرامی منتشر کرده‌اند که گفته شده حاوی نام، ایمیل و شماره تلفن مشتریان شرکت حمل و نقل کاویم است.

"سایه سیاه" عصر جمعه ۲۹ اکتبر از حمله خود خبر داده و نوشتند: "ما برای شما خبری داریم". هکرها گفته‌اند: «ممکن است امشب نتوانید به بسیاری از وب سایت‌ها وارد شوید زیرا ما سایبرسرو و مشتریان آن را هدف قرار داده‌ایم.»

 هکرها بعداً پیام دیگری ارسال کردند و از عدم پاسخگویی به هشدار آنها شکایت کردند. آنها بخشی از داده‌های شرکت کاویم را منتشر کردند و نوشتند: «اینم اولین داده‌ها»، «اگر با ما تماس نگیرید، موارد بیشتری وجود خواهد داشت.»

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از کارشناسان نوشته‌اند که "سایه سیاه"  یک گروه ضد اسرائیلی است که از تکنیک‌های جرایم سایبری برای اهداف مالی و ایدئولوژیک استفاده می کند.

در ماه مارس سال جاری این گروه شرکت مالی اسرائیلی KLS Capital را هک کرده بود. در دسامبر ۲۰۲۰ به شرکت بیمه اسرائیلی شیربیت نفوذ کرد و حجم زیادی از داده‌ها را از سرورهای این شرکت را به سرقت برد.

سپس هکرها مبلغ یک میلیون دلار باج درخواست کردند و زمانی که شرکت حاضر به پرداخت نشد، به تدریج دست به انتشار داده‌های به سرقت رفته زدند.

ایران خود روز سه شنبه گذشته (۲۶ اکتبر) هدف یک حمله سایبری گسترده قرار گرفت که در نتیجه آن عرضه سوخت در سراسر کشور مختل شد. هنوز منشاء این حمله روشن نیست اما ایران انگشت اتهام را به سوی اسرائیل و ایالات متحده آمریکا نشانه رفته است.
کد مطلب: 66610
برچسب ها: حمله سایبری هکر
نام شما
آدرس ايميل شما


ایرانی
feedback
Iran, Islamic Republic of
ایران قدرتمند هست و قدرتمند میماند
خائنین داخلی را کشف کنید
نه به واکسن اجباری
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام