۰
plusresetminus
جمعه ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۹

متا نام جدید فیس‌بوک

ایتنا - ​​​​​​​شرکت فیس بوک اعلام کرد در تغییر برندی که به ساخت فضای مجازی مشترک متاورس متمرکز است، از این پس "متا" (Meta) نام خواهد گرفت.
متا نام جدید فیس‌بوک

این تغییر نام همزمان با نبرد بزرگترین شرکت رسانه اجتماعی جهان با انتقادات نمایندگان مجلس و رگولاتورها در خصوص قدرت بازار این شرکت، تصمیمات الگوریتمی و نظارت بر رفتارهای خلاف در پلتفرم هایش انجام می گیرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک در کنفرانس واقعیت مجازی و واقعیت افزوده این شرکت که به صورت زنده پخش می شد، اعلام کرد نام جدید منعکس کننده بلندپروازی های این شرکت برای ساخت متاورس به جای نام یک سرویس رسانه اجتماعی است.

واژه متاورس نخستین بار سه دهه پیش در یک رمان تخیلی استفاده شد و اکنون توجهات را در سیلیکون ولی جلب کرده و به ایده فضای مجازی مشترکی اشاره دارد که در آن می توان با استفاده از دستگاه های مختلف، به افراد دسترسی پیدا کرد.

زاکربرگ گفت: در حال حاضر برند ما به شدت مرتبط به یک محصول است که نمی تواند احتمالا معرف همه کارهایی باشد که اکنون انجام می دهیم حتی اگر نخواهیم آینده را در نظر بگیریم.

این شرکت که سرمایه گذاری زیادی در واقعیت مجازی و افزوده انجام داده است، اعلام کرد این تغییر، اپلیکیشن ها و فناوری های مختلف را تحت یک برند جدید قرار می دهد. این شرکت ساختار سازمانی خود را تغییر نمی دهد.

این غول فناوری که حدود ۲.۹ میلیارد کاربر ماهانه دارد، با تفحص فزاینده از سوی نمایندگان مجلس و رگولاتورها روبرو شده است. در جدیدترین جنجال، فرانسس هوگن، کارمند سابق و افشاگر فیس بوک اسنادی را منتشر کرد که به گفته وی، نشان می دهد شرکتش سود خود را به ایمنی کاربر ترجیح داده است. زاکربرگ اوایل هفته جاری گفت این اسناد برای ترسیم یک تصویر نادرست مورد استفاده قرار گرفته اند.

این شرکت در یک پست وبلاگ اعلام کرد قصد دارد معامله جدید سهام با نشانگر MVRS را از اول دسامبر آغاز کند. فیس بوک روز پنج شنبه علامت جدیدی را در دفتر مرکزی خود در منلو پارک کالیفرنیا رونمایی کرد و یک شکل بی نهایت آبی را جایگزین لوگوی لایک کرد.

ارزش سهام فیس بوک در اواخر معاملات بعدازظهر پنج شنبه بیش از سه درصد صعود کرد.

فیس بوک اوایل هفته جاری اعلام کرد واحد سخت افزاری فیس بوک رئالیتی لَبز این شرکت که مسئول تلاش های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است، به یک واحد جداگانه تبدیل می شود و سرمایه گذاری فیس بوک در این واحد، مجموع سود عملیاتی امسال را حدود ۱۰ میلیارد دلار کاهش خواهد داد.

زاکربرگ در مصاحبه با نشریه فناوری "اینفورمیشن" گفت: در نظر ندارد به عنوان مدیرعامل کناره گیری کند و هنوز درباره مستقل کردن این واحد به طور جدی تصمیم نگرفته است.

این واحد اکنون "رئالیتی لَبز" نام خواهد داشت. فیس بوک استفاده از برند "آکیلیس" برای هدست واقعیت مجازی خود را متوقف کرده و این محصولات را "متا" خواهد نامید.

فیس بوک امسال تیم محصولی تشکیل داد که به متاورس متمرکز است و اخیرا برنامه هایی را برای استخدام ۱۰ هزار نفر در اروپا در مدت پنج سال آینده برای کار روی این پروژه رونمایی کرد. شهرت فیس بوک در سال های اخیر بر سر مسائل مختلف نظیر مدیریت اطلاعات کاربران، سیاست هایش در خصوص اعمال خلافی مانند اطلاعات نادرست سلامتی، گفتار خشونت آمیز و نفرت پراکنی مخدوش شده است. کمیسیون تجارت فدرال آمریکا هم شکایت ضد انحصارطلبی علیه فیس بوک به دلیل شیوه های ضد انحصارطلبی تنظیم کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، زاکربرگ گفت: نام جدید که از واژه یونانی به معنای فراتر می آید، نمایانگر آن است که همیشه چیز بیشتری برای ساختن وجود دارد.

وی همچنین اظهار کرد: نام جدید منعکس کننده آن است که به مرور کاربران دیگر نیازی به استفاده از فیس بوک برای استفاده از سرویس های دیگر این شرکت ندارند.
کد مطلب: 66584
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای