d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - تکذیب انتقال اطلاعات کاربران به دولت چین توسط تیک‌تاک
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸

تکذیب انتقال اطلاعات کاربران به دولت چین توسط تیک‌تاک

ایتنا - ​​​​​​​یکی از مقامات ارشد شرکت تیک تاک با حضور در جلسه استماع کنگره آمریکا انتقال اطلاعات کاربران آمریکایی تیک تاک را به دولت چین رد کرد.
تکذیب انتقال اطلاعات کاربران به دولت چین توسط تیک‌تاک


اپلیکیشن به اشتراک گذاری ویدئوی تیک تاک در مالکیت شرکت چینی بایت دنس است در آمریکا با اپلیکیشن‌هایی مانند یوتیوب و اسنپ چت رقابت می‌کند و بارها توسط دولت آمریکا به جاسوسی سایبری از کاربران ایالات متحده متهم شده است. نمایندگان کنگره مدعی هستند الگوریتم‌های مورد استفاده این اپلیکیشن‌ها برای جوانان مضر هستند و به آنها آسیب می‌زنند.

به گزارش ایتنا از مهر، مایکل بکرمن رئیس واحد سیاست گذاری عمومی شرکت تیک تاک در آمریکا با حضور در کنگره در کمیته فرعی بازرگانی سنای آمریکا نیز شهادت داد.

وی در پاسخ به ادعای مارشا بلاک برن سناتور جمهوری خواه که از جمع‌آوری داده‌های صوتی و موقعیت مکانی کاربران آمریکایی اظهار نگرانی کرده بود، تصریح کرد اطلاعات یادشده در دسترس دولت چین قرار نمی‌گیرد.

وی افزود که داده‌های کاربران آمریکایی تیک تاک در داخل این کشور نگهداری می‌شوند و نسخه پشتیبان این اطلاعات هم در سنگاپور ذخیره می‌شود. تیک تاک مایل است سیاست‌های تعدیل الگوریتم اپلیکیشن خود را ارائه کند تا سنای آمریکا آن را با همکاری کارشناسان مستقل بررسی کند.
کد مطلب: 66554
برچسب ها: تیک تاک جاسوسی
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام