۰
plusresetminus
پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۰

آی‌اواس 15.1 منتشر شد: چرا کاربران باید همین حالا iOS را ارتقا دهند؟

ایتنا - برای دارندگان آیفون 13 پرو و 13 پرو مکس، این آپدیت ضبط ویدئویی ProRes را اضافه کرده، و دکمه‌ای را به تنظیمات Camera برای خاموش کردن سوئیچ اتوماتیک دوربین برای عکس‌ها و ویدئوهای ماکرو افزوده است.
آی‌اواس 15.1 منتشر شد: چرا کاربران باید همین حالا iOS را ارتقا دهند؟
شرکت اپل نسخه جدید دو سیستم عامل خود یعنی iOS 15.1 و iPadOS 15.1 را با مجموعه گسترده‌ای از آپگریدهای قابلیت‌ها و رفع باگ‌ها منتشر کرد.
لیست رفع اشکال‌ها با این آپدیت رایگان شامل مکث قفل‌صفحه، تشخیص وایفای، بستن Wallet، ذخیره‌سازی اپ Photos، و گزارش‌دهی اپ Weather می‌شود. این آپدیت همچنین مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای تمام دستگاه‌هایی که دارای قابلیت اجرای  iOS 15.1 و iPadOS 15.1 باشند به ارمغان آورده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، این آپدیت مشکلی که در شناسایی شبکه‌های وایفای وجود داشت، و یک مسئله دیگر که در آن ممکن بود Wallet به طرز غیرمنتظره‌ای در زمان استفاده از VoiceOver با پاس‌های متعدد از آن خارج شود را رفع می‌کند.
این آپگرید دربرگیرنده یک آپدیت الگوریتم باتری برای آیفون 12 برای تخمین بهتر باتری است، و مشکلی که در زمانی که قفل صفحه ممکن است در نتیجه پخش صوتی از یک اپ دچار مکث شده باشد را رفع می‌کند.
 
بعلاوه، این آپدیت مشکلی که رنگ‌های نادرست برای پس‌زمینه‌های انیمیشنی ممکن است در اپ Weather نشان داده شود، و دمای فعلی به طرز نادرستی برای My Location نمایش داده شود، را رفع می‌کند.
گفتنیست قبلاً در صورتی که عکس‌ها و ویدئوها به اپ Photos انتقال داده می‌شدند ممکن بود پیغام «پر بودن حافظه» نشان داده شود که در این به‌روزرسانی برطرف شده است.
 
iOS 15.1

برای دارندگان آیفون 13 پرو و 13 پرو مکس، این آپدیت ضبط ویدئویی ProRes را اضافه کرده، و دکمه‌ای را به تنظیمات Camera برای خاموش کردن سوئیچ اتوماتیک دوربین برای عکس‌ها و ویدئوهای ماکرو افزوده است.
 
در این آپدیت همه ویژگی‌های SharePlay ارائه شده است. کاربران قادر به استفاده از اشتراک‌گذاری صفحه در فیس‌تایم خواهند بود. کاربران همچنین قادر به تماشای یک ویدئوی اشتراک‌گذاری شده بر روی یک Apple TV در عین ادامه یک تماس فیس‌تایم خواهند بود. همچنین قابلیت smart volume به طور اتوماتیک وقتی فردی در حال تماس تلفنی در حال صحبت باشد صدای محتوای ویدئویی در حال پخش را کاهش می‌دهد.
 
برای استفاده از این قابلیت‌ها باید آیفون 6s به بعد، آیپاد تاچ(نسل هشتم) یا یکی از چندین نوع از آیپد(برای iPadOS) را داشته باشید.
برای  iPadOS 15.1 نیاز به iPad Air 2 یا بالاتر از آن، آیپد نسل پنجم یا بعدتر، یا آیپد مینی 4 یا بعد از آن خواهید داشت.
 
کد مطلب: 66544
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام