d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - رعایت نکات حریم خصوصی سامانه شاد الزامی است
۰
plusresetminus
سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۶

رعایت نکات حریم خصوصی سامانه شاد الزامی است

ایتنا - رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی تصریح کرد : باتوجه به بازگشایی مدارس و افزایش استفاده کودکان از فضای مجازی و اپلیکیشن شاد نیاز است نکات امنیتی و حفاظتی مورد توجه قرار گیرد. 
رعایت نکات حریم خصوصی سامانه شاد الزامی است


سرهنگ"یوسف شاکری" باتوجه به بازگشایی مدارس و افزایش استفاده کودکان از فضای مجازی و اپلیکیشن شاد نیاز است توصیه های در این خصوص به شهروندان داشته باشیم زیرا  فرزندان ما  به هیچ وجه پیامدهای پرخطر استفاده نادرست از فضای مجازی را درک نمیکنند، بنابراین والدین نقش مهمی برعهده دارند.

این مقام انتظامی افزود: والدین از نصب پروکسی، فیلترشکن از سوی دانش‌آموزان جلوگیری کنند، چرا که نصب و اجرای این نرم‌افزار‌ها سطح دسترسی کودکان و نوجوانان را به محتوا‌های نامناسب باز کرده و باعث آسیب‌های روحی و روانی دانش آموزمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه شما در مقام والدین این است که آسیب های فضای مجازی برای کودکان را بشناسید. با شناخت این آسیب ها کار ساده تری برای مقابله با پیامدهای ناخوشایندشان خواهید داشت .با کودکانتان در فضای مجازی وقت بگذارید او باید به شما اعتماد داشته باشد و بدون ترس، تجربه‌های ناخوشایندش را با شما در میان بگذارد.

سرهنگ شاکری بيان داشت: نباید فضای مجازی را جایگزین فعالیت‌های فیزیکی و سرگرمی‌های جمعی کودک کنید بلکه باید برای استفاده از این فضا قوانین و ساعات مشخصی را تعیین کنید.

رئیس پليس فتا خراسان شمالي گفت :استفاده از موتورهای جستجو بومی، می‌تواند از دسترسی اتفاقی کودکان به محتوای غیراخلاقی و مطالب هرزه‌نگاری جلوگیری کند که البته موتورهای جستجو متعددی در کشور راه‌اندازی شده است که والدین می‌توانند از آنها برای دسترسی کودکان به اینترنت استفاده کنند.

رئیس پليس فتا خراسان شمالي با اشاره به اینکه پليس فتا آمادگي مقابله با جرائم رايانه‌اي را دارد؛ از عموم مردم خواست: در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را سريعاً از طريق وب‌سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش دهند.

منبع: پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا
 
کد مطلب: 66536
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام