۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

نمایندگان آمریکا با رمزارز فیس‌بوک مخالفت کردند

ایتنا - ​​​​​​​گروهی از قانونگذاران آمریکایی اعلام کرده‌اند در خصوص مدیریت رمزارز نمی‌توان به فیس بوک اعتماد کرد و از این پلتفرم خواسته‌اند برنامه پایلوت کیف پول رمزارز خود به نام «نوی»(Novi) را متوقف کند.
نمایندگان آمریکا با رمزارز فیس‌بوک مخالفت کردند


این برنامه روز گذشته آغاز شده است. برایان شاتز، شرود براون، ریچارد بلومنتال، الیزابت وارن و تینا اسمیت مخالفت خود با طرح پایلوت دوساله فیس‌بوک برای عرضه رمزارز و کیف پول دیجیتال را ابراز کرده‌اند.

به گزارش ایتنا از مهر، در نامه این سناتورها به مارک زاکربرگ آمده است: فیس‌بوک یک بار دیگر به دنبال توسعه طرح‌های مربوط به رمزار ارز است و هم اکنون برنامه پایلوت شبکه زیرساخت پرداخت‌ها را آغاز کرده است. حال آنکه این طرح‌ها با چشم انداز رگولاتوری مالی متناقض است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: در حالی که فیس‌بوک قادر به کنترل ریسک‌های فعلی کسب و کارش و ایمن نگه داشتن کاربرانش نیست، نمی‌توان برای مدیریت یک شبکه پرداخت یا رمزارز به شرکت اعتماد کرد.

در نامه سناتورهای اشاره شده حتی برنامه پایلوت کیف پول رمزارز این شرکت با تحقیقات وسیع قانونگذاران و رگولاتورهایی روبرو خواهد شد که قبلاً نیز به نگرانی‌هایی در حوزه آنتی تراست اشاره کرده بودند.

فیس‌بوک در ژوئن ۲۰۱۹ میلادی یک پروژه رمزارز را به عنوان بخشی از برنامه خود برای ورود به حوزه تجارت الکترونیک و پرداخت‌های جهانی ارائه کرد. اما این پروژه به سرعت با مخالفت سیاستگذاران در سراسر جهان روبرو شد. زیرا آنها نگران بودند چنین پروژه‌ای تلاش‌هایشان برای کنترل سیستم مالی را از بین می‌برد و علاوه بر گسترش جرایم به حریم خصوصی کاربران آسیب می‌رساند.
کد مطلب: 66489
برچسب ها: رمزارز فیس بوک
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام