۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲

قابلیت ضبط اتوماتیک ویدئوهای اضطراری در گوشی‌های گوگل پیکسل

ایتنا - اپلیکیشن Personal Safety اکنون می‌تواند یک کلیپ ویدئویی حداکثر 45 دقیقه‌ای ضبط کند که سپس به صورت اتوماتیک قابل ارسال به مخاطبان اضطراری است.
قابلیت ضبط اتوماتیک ویدئوهای اضطراری در گوشی‌های گوگل پیکسل
گوگل، اگرچه اندروید را برای طیف گسترده‌ای از شرکای OEM توسعه می‌دهد، ولی برخی قابلیتهای اختصاصی را برای گوشیهای سری Pixel خود رزرو می‌کند. به عنوان مثال، اپ Personal Safety ابزاری قدرتمند در اختیار دارندگان پیکسل قرار می‌دهد که ایمنی آنها را تضمین خواهد کرد یا، در بدترین سناریوی ممکن، در یک وضعیت اورژانسی به بستگان آنها اطلاع دهد که او در چه جایی گیر افتاده است. با این حال، گاهی حرف زدن یا حتی تماس تلفنی برای اطلاع یافتن واضح از شرایط موجود کفایت نمی‌کند، از اینرو اکنون گوگل برای کاربران پیکسل امکان ضبط ویدئو را فراهم آورده که در صورت لزوم به صورت اتوماتیک قابل ارسال به مخاطبان اضطراری است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، اپ Personal Safety هم‌اکنون قابلیت‌های مفید بسیاری دارد اما در آپدیت جدید گوگل این اپ برای کاربر این امکان را فراهم آورده که کاربر با پنج بار فشار دادن دکمه پاور حالت emergency SOS (درخواست کمک اضطراری) را فعال کند.
 
علاوه بر این قابلیت، این اپ اکنون می‌تواند یک کلیپ ویدئویی حداکثر 45 دقیقه‌ای ضبط کند که سپس به صورت اتوماتیک قابل ارسال به مخاطبان اضطراری است. همه این قابلیتها اختیاری هستند و کاربران می‌تواند به صورت دستی ضبط ویدئو را در هر زمان که مایل بود متوقف کند یا از ارسال آن به دیگران جلوگیری کند.
 

البته باید توجه داشت که یک ویدئوی 45 دقیقه‌ای طبیعتا به بسیار طولانی است و از اینرو لازم خواهد بود که بر روی گوشیتان هم فضای کافی در اختیار داشته و هم به یک اتصال اینترنتی پایدار دسترسی داشته باشید. البته خود کاربر هم می‌تواند قبل از رسیدن مدت ضبط ویدئو به 45 دقیقه آن را متوقف کند، که در برخی از شرایط اضطراری احتمال دارد چنین امکانی وجود نداشته باشد.
 
این ویدئوها در سرورهای گوگل بکاپ‌گیری می‌شوند و به مدت هفت روز یا تا زمانی که به صورت دستی حذف شوند در آنجا باقی خواهند ماند. پیش از آنکه این موعد انقضا فرا برسد، کاربران، در صورتی که به هر دلیلی پس از حادثه نیاز به اشتراک‌گذاری این ویدئو داشته باشند، همچنان می‌توانند لینک آن را به اشتراک بگذارند. 
 
کد مطلب: 66361
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای