۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱
توسط نمایندگان آمریکا مطرح شد:

اتهامات جدید علیه فیس‌بوک

ایتنا - ​​​​​​​نمایندگان آمریکایی مارک زاکربرگ را متهم کردند با تلاش برای دستیابی به درآمد بیشتر به ایمنی کاربران اهمیتی نداده است. آنها از رگولاتورها خواستند درباره اتهامات فیس بوک تحقیقاتی انجام دهد.
اتهامات جدید علیه فیس‌بوک


روز گذشته فرانسیس هوگن کارمند سابق و افشاگر فیس بوک در یک جلسه استماع در مقابل کمیته بازرگانی سنا حاضر شد تا درباره اینکه فیس بوک چگونه کاربرانش را وا می‌دارد محتوای این شبکه را مدام بررسی کنند و در نتیجه فرصتی ایده آل برای تبلیغ کنندگان فراهم می‌کند، شفاف سازی کند.

وی در این باره گفت: تا زمانی که فیس بوک در سایه عمل کرده و تحقیقاتش را از مردم پنهان می‌کند، غیرقابل اعتماد است.

به گزارش ایتنا از مهر، هوگن ده‌ها هزار سند محرمانه از فیس بوک خارج کرده که وال استریت ژورنال چند گزارش نیز براساس آنها نوشته است. این تحقیقات نشان می‌دهد فیس بوک از تأثیر مخرب اینستاگرام بر نوجوانان آگاه بوده است.

افشاگر فیس بوک در بخش دیگری از سخنانش گفت: مدیران شرکت می‌دانند چگونه باید فیس بوک و اینستاگرام را ایمن تر کنند، اما تغییرات لازم را اجرا نمی‌کنند زیرا سودآوری نجومی خود را بر کاربران ترجیح می‌دهند. در این زمینه نیاز است کنگره اقدامی انجام دهد.

در همین راستا نمایندگان آمریکایی مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس بوک را متهم کردند همزمان با تلاش برای دستیابی به درآمد بیشتر به ایمنی کاربران اهمیتی نداده است. آنها از رگولاتورها خواستند درباره اتهامات افشاگر فیس بوک مبنی بر آنکه این پلتفرم به سلامت ذهنی کودکان آسیب می‌رساند و سود سهام شرکت، تحقیقاتی انجام دهند.

سناتور دان سالیوان نیز از تأثیر فیس بوک و زیرمجموعه‌هایش مانند اینستاگرام روی سلامت ذهنی کودکان ابراز نگرانی کرد.

ریچارد بلومنتال دیگر سناتور آمریکایی نیز گفت: فیس بوک می‌دانست محصولاتش اعتیاد آور هستند.

وی خواستار شهادت زاکربرگ در مقابل کمیته سنا شد و از سوی دیگر خواهان تحقیق کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون فدرال تجارت در این شرکت شد.

زاکربرگ چند ساعت بعد در یک پست عمومی در فیس بوک از عملکرد شرکت خود دفاع کرد و گفت: این اتهامات برخلاف اهداف فیس بوک هستند.

وی در این باره نوشت: این ادعا که ما به طور عمدی محتوایی ترویج خشم را منتشر کرده‌ایم، کاملاً غیرمنطقی است. ما از راه تبلیغات درآمدزایی می‌کنیم و آگهی دهندگان به طور مداوم به ما گوشزد می‌کنند که نمی‌خواهند تبلیغات کسب وکارشان نزدیک محتوای آسیب زا یا خشونت پراکنی باشد. هیچ شرکت فناوری نمی‌شناسم که محصولاتش را برای خشمگین یا افسرده کردن مردم بسازد.

زاکربرگ در بخش دیگری از پستش اعلام کرد به تحقیقات برای تاثیرهای اجتماعی خود ادامه می‌دهد. علاوه برآن کنگره باید قوانین را آپدیت کند تا سن قانون نوجوانان برای استفاده از سرویس‌های اینترنتی مشخص شود، شیوه‌های احراز سن آنها تعریف شود و همچنین باید برای ایجاد توازن بین حریم خصوصی نوجوان و اعطای دسترسی به والدین برای رصد فعالیت‌ها اقدامی انجام شود.
کد مطلب: 66351
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای