۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

مایکروسافت تا 2025 از ویندوز 10 پشتیبانی می‌کند

ایتنا -پس از انتشار نسخه رسمی ویندوز ۱۱ توسط شرکت مایکروسافت، این شرکت اذعان به پشتیبانی نسخه قبلی خود تا سال ۲۰۲۵ کرد.
مایکروسافت تا 2025 از ویندوز 10 پشتیبانی می‌کند


پس از انتشار ویندوز 11، انتظار می‌رود ویندوز 10 نیز مانند ویندوز 7 و 8 به تاریخ بپیوندد و از دور خارج  شود، با توجه به این موضوع که شرکت مایکروسافت فرایند جابه‌جایی و کوچ از نسخه قبلی خود به ویندوز 11 را کاملاً رایگان کرده است.

به گزارش ایتنا از تسنیم، با توجه به مشکلات به وجود آمده برای کاربران از جمله آنکه ویندوز 11 را نمی‌توان روی تمامی محصولات سازگار با ویندوز 10 نصب کرد، این شرکت فناوری تصمیم بر پشتیبانی از نسخه قبلی خود تا تاریخ 14 اکتبر 2025 (22 مهر 1404) گرفته است.

شرکت مایکروسافت قصد دارند انتشار به‌روزرسانی ویندوز 10 به ویندوز 11 به‌تدریج برای محصولات مختلف ازجمله انواع لپ‌تاپ‌ها منتشر شود تا در‌صورت بروز مشکل، فرصت کافی برای رفع آن را داشته باشند. ویندوز 11 با ویژگی‌های متعددی درمقایسه‌با ویندوز 10 منتشر می‌شود. از تغییر ظاهر رابط کاربری و شبیه‌تر‌شدن در برخی جنبه‌ها به سیستم‌عامل مک گرفته تا امکان اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی از ویژگی‌هایی هستند که ویندوز 11 به کاربران ارائه خواهد داد.

با توجه به این اخبار و موضوعات، پرسشی تکراری مطرح خواهد شد که سرنوشت محصولات مبتنی‌بر ویندوز 10 چه خواهد شد؟ و در پاسخ به این پرسش می‌توان پیش‌بینی کرد که اتفاقی مانند ویندوز 7 رخ می‌دهد. زمانی که پشتیبانی از ویندوز 7 تمام شد، اولین اتفاق پایان‌یافتن انتشار آپدیت بود. با‌این‌حال، کاربران همچنان می‌توانند از ویندوز 7 استفاده کنند؛ اما مایکروسافت دیگر آپدیت‌هایی شامل پچ‌های جدید امنیتی یا ویژگی‌های جدید به ویندوز 10 اضافه نخواهند کرد.

این نکته را باید مدنظر گرفت که بسیاری از کاربران همچنان از محصولات قدیمی استفاده می‌کنند؛ محصولاتی که به سیستم‌عامل ویندوز 7 یا 8 مجهز‌‌‌‌ند. چنین اتفاقی نیز ممکن است در آینده برای بسیاری از کاربران ویندوز 10 رخ دهد؛ به‌ویژه اینکه برخی از سخت‌افزارهای فعلی نمی‌توانند از ویندوز 11 پشتیبانی کنند. اهالی مایکروسافت پشتیبانی نرم‌افزاری از ویندوز 10 را تا سال 2025 ادامه خواهند داد تا کاربران فرصت کافی برای تهیه سخت‌افزاری سازگار با ویندوز 11 را داشته باشند.
کد مطلب: 66348
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای