۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

تاثیر منفی سلبریتی‌ها بر افراد عادی در اینستاگرام

ایتنا - ​​​​​​​تحقیق فیس بوک نشان می دهد محتوایی که سلبریتی ها در اینستاگرام منتشر می کنند به ایجاد احساس منفی در فالوئرهایشان منجر می شود.
تاثیر منفی سلبریتی‌ها بر افراد عادی در اینستاگرام


طبق تحقیقی که فیس بوک انجام داده، افراد مشهور سبب می‌شوند فالوئرهای اینستاگرامی شان درباره خودشان احساس منفی بیشتری داشته باشند. به طور دقیق‌تر محققان فیس بوک متوجه شدند هرچه کاربر محتوایی که سلبریتی ها در این شبکه به اشتراک می‌گذارند، بیشتر تماشا کند، با احساس منفی بیشتری در نتیجه مقایسه اجتماعی روبرو می‌شود.

همچنین این پژوهش نشان داد نیمی از محتوایی که مردم در اینستاگرام تماشا می‌کنند مربوط به سلبریتی ها است.

به گزارش ایتنا از مهر، وال استریت ژورنال این تحقیق فیس بوک را فاش کرده که سوالاتی درباره تأثیر سلبریتی ها بر فرهنگ آنلاین به وجود آورده است. تحقیق مذکور «مقایسه اجتماعی در اینستاگرام» نام دارد که در بازه مارس و آوریل ۲۰۲۰ میلادی انجام شده است. طی این پژوهش از بیش از ۱۰۰ هزار نفر در ۹ کشور از جمله آمریکا، استرالیا و برزیل سوالاتی پرسیده شده است.

کوین مک آلیستر سخنگوی فیس بوک می‌گوید: هرچند از پاسخگویان به سوالات این پژوهش خواسته نشده بود تا به حساب‌های کاربری افراد خاصی اشاره کنند، اما محققان متوجه شدند افرادی که دچار سطح بالا یا پایینی از احساس منفی ناشی از مقایسه اجتماعی در اینستاگرام شده‌اند، به طور مرتب از حساب‌های برخی سلبریتی ها بازدید می کرده‌اند.

او اعلام می‌کند این یافته‌ها معقولانه به نظر می‌رسد زیرا برخی از سلبریتی ها بیش از ۳۰ میلیون فالوئر دارند.

محققان فیس بوک در این پژوهش اشاره کردند بودند که شرکت می‌تواند با همکاری سلبریتی ها کمپین‌هایی برای کاهش احساس منفی ناشی از مقایسه اجتماعی راه بیندازد.

یافته‌های این تحقیق از آن جهت اهمیت دارد که اینستاگرام به گسترش پدیده اینفلوئنسرهای اجتماعی کمک کرده است.
کد مطلب: 66294
برچسب ها: اینستاگرام
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای