d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - بزرگ‌ترین تاکسیرانی لندن تمام برقی خواهد شد
۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۱

بزرگ‌ترین تاکسیرانی لندن تمام برقی خواهد شد

ایتنا- بزرگ‌ترین کمپانی تاکسیرانی لندن متعهد شده است که تا سال 2023 تمامی ناوگان حمل و نقل شهری خود را برقی خواهد کرد.
بزرگ‌ترین تاکسیرانی لندن تمام برقی خواهد شد
بزرگ‌ترین کمپانی تاکسی رانی لندن متعهد شده است که تا سال 2023 تمامی ناوگان حمل و نقل شهری خود را برقی خواهد کرد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  Engadget، کمپانی کرایه تاکسی لندنی ادیسون لی متعهد شده است که تمامی ناوگان خودرو‌های مسافربری خود را تا سال 2023 برقی کند. در وب سایت ادیسون لی آمده است که تعداد خودرو‌های فعال این کمپانی در پایتخت بریتانیا بیش از 4800 دستگاه است و محلق شدن سرویس تاکسی کام کب موجب می‌شود که این تاکسی رانی با در اختیار داشتن 7000 خودرو بزرگ‌ترین کمپانی تاکسی رانی لندن باشد.
 
تعداد خودرو‌های بدون انتشار گاز‌های گلخانه‌ای این تاکسی رانی بعد از خرید کام کب به 650 دستگاه رسیده است اما این شرکت تصمیم دارد تا در طی همکاری‌‌های صورت گرفته با خودروسازی فلکس واگن، تمامی ناوگان مسافربری خود را تا مدت تعیین شده تمام برقی کند.
 
کمپانی ادیسون لی به منظور جایگزینی خودرو‌های فعلی خود با خودرو‌های بزرگ‌تر فولکس واگن ID.4 مبلغ 160 میلیون پوند هزینه خواهد کرد. نسخه استاندارد خودروی ID.4 با باتری لیتیوم یونی 77 کیلووات بر ساعت کار خواهد کرد و برد مسافت آن با هر بار شارژ در حدود 250 مایل خواهد بود.
 
 
 
همین مشخصات موجب شده است که خودروی فولکس واگن ID.4 به جای رانندگی جاده‌ای برای مصارف شهری بسیار مناسب‌تر باشد. قدرت موتور این خودرو 201 اسب بخار و گشتاور آن 299 پوند-فوت است و حداکثر سرعت در نظر گرفته برای آن 100 مایل بر ساعت است.
 
این تاکسی رانی کار خود را با افزودن 450 خودروی برقی به ناوگان برقی خود تا پایان سال 2021 آغاز خواهد کرد. سپس این کمپانی تصمیم دارد تا هر ماه 200 خودروی دیگر را به این ناوگان اضافه کند تا در طی دو سال تمامی خودرو‌های فعال این شرکت جای خودرو‌های به نمونه‌‌های برقی بدهند. کمپانی یاد شده همچنین برنامه دارد که با استفاده از 3.5 میلیون پوندی که برای آینده حمل و نقل سرمایه گذاری کرده است، برای رانندگان خود در سراسر مسیر تحت پوشش زیرساخت‌‌های شارژ خودرو در نظر بگیرد.
 
اگر این کمپانی موفق شود تا در سال 2023 به هدف خود برسد، در این زمینه از رقبایی نظیر اوبر که پیش از این متعهد به برقی کردن ناوگان خود تا سال 2025 شده بودند، پیشی می‌گیرد. علاوه بر این تعداد سفر‌های بدون انتشار گاز‌های گلخانه‌ای در لندن با انجام این کار به 20 هزار در روز می‌رسد که به کمکی بزرگ در جهت رسیدن دولت به اقتصاد خالص صفر خواهد بود.
کد مطلب: 66195
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
فعلا بحران سوخت شان را حل کنن تا تاکسی برقی
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام