۰
plusresetminus
شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

اپل بدون شریک خودروی برقی خواهد ساخت

ایتنا- سالیان متوالی از مطرح شدن شایعات ساخت خودرو توسط اپل می‌گذرد و در این میان تعداد زیادی از نام‌های بزرگ به عنوان شرکای احتمالی این شرکت مطرح شدند ولی در نهایت به نظر می‌رسد که این پروژه بدون شریک انجام خواهد شد.
اپل بدون شریک خودروی برقی خواهد ساخت
سالیان متوالی از مطرح شدن شایعات ساخت خودرو توسط اپل می‌گذرد و در این میان تعداد زیادی از نام‌های بزرگ به عنوان شرکای احتمالی این شرکت مطرح شدند ولی در نهایت به نظر می‌رسد که این پروژه بدون شریک انجام خواهد شد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، خودروی اپل برای مدت‌های طولانی در مرز بین شایعات و واقعیت‌ها قرار داشته است و به همین دلیل نیز تغییرات زیادی در اطلاعات این محصول در طول چند سال اخیر به گوش رسیده است که هم اکنون آخرین موارد آن‌ها خبر از نهایی شدن ساختار این محصول دیجیتالی می‌دهند.
 
بر اساس اطلاعاتی که از یک منبع معتبر کره‌ای یعنی وب‌سایت mk.co.kr منتشر شده است، این شرکت قصد دارد تا تمامی بار تولید و طراحی این خودرو را به تنهایی به دوش بکشد و خبری از داشتن یک شریک تجاری در این رده نخواهد بود.
 
در حقیقت این خودرو قرار است یک خودروی تمام الکتریکی باشد که قابلیت‌های خودران بودن را نیز دارا است ولی جزئیات بیشتری درباره آینده این خودروی اپل در دسترس نیست.
 

هدف اپل از حذف کردن شرکای احتمالی برای این پروژه، کاهش هزینه‌های تولید است و در نتیجه نیز هزینه‌های تولید، طراحی و توسعه این محصول در نهایت کار برای اپل کاهش خواهد یافت.
 
پیش از اخذ این تصمیم، اپل با چندین خودروساز بنام جهان مذاکره داشته است ولی در نهایت به این نتیجه رسیده است که امکان مشارکت با هیچیک از آن‌‌ها را نخواهد داشت.
 
مشکل اصلی در این میان این است که تولید یک خودرو از خانه صفر حتی برای غولی مانند اپل نیز بسیار دشوار خواهد بود زیرا فرایند‌هایی مانند طراحی، آزمایش، دریافت استانداردها، خدمات پس از فروش و غیره همگی به دپارتمان کاری خاص خود نیاز خواهند داشت.
 
این پروژه به صورت داخلی در میان پروژه‌های اپل با نام پروژه تایتان نامیده می‌شود و اخیرا مدیر بخش محصولات پوشیدنی اپل یعنی کوین لینچ به مدیریت این پروژه منصوب شده است که این امر نشان از تلاش زیاد اپل برای تحقق رویای خودروسازی دارد.
کد مطلب: 66186
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام