۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۲
از 1 نوامبر 2021 (ده آبان ماه جاری)

قطع پشتیبانی واتس‌اپ از آیفون‌های قدیمی

ایتنا - اگر شما آیفون 5 یا جدیدتر داشته باشید، قاعدتاً به iOS 10 یا بالاتر و در نتیجه همچنان به واتساپ دسترسی خواهید داشت.
قطع پشتیبانی واتس‌اپ از آیفون‌های قدیمی
واتس‌اپ تاریخ قطع پشتیبانی از مجموعه‌ای از گوشی‌های هوشمند در اواخر سال 2021 تعیین کرده است. این دستگاه‌ها از 1 نوامبر 2021 (ده آبان ماه جاری) به بعد پیام پایان سرویسدهی (end of service) را دریافت خواهند کرد. البته، پیش از این موعد، واتس‌اپ مجموعه‌ای از الزامات دارد که در سیستم عامل اندروید نسخه 4.1 و جدیدتر باقی می‌مانند، مشروط بر آنکه آن دستگاه قادر به دریافت SMS یا تماس‌ها در طی فرایند راستی‌آزمایی باشد. واتس‌اپ از دستگاه‌های وای.فای پشتیبانی نمی‌کند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، در نوامبر 2021 واتس‌اپ الزام پایه خود برای اندروید را به سیستم عامل اندروید 4.0.4 یا بالاتر تغییر خواهد داد. کسانی که یک دستگاه اندرویدی قدیمیتر دارند احتمالاً یک اعلان را در اپ واتس‌اپتان دریافت کرده‌اند. این افراد اگر بتوانند دستگاه اندرویدیشان را به اندروید 4.1 یا بالاتر آپدیت کنند به احتمال فراوان قادر به استفاده از واتس‌اپ در آینده خواهند بود.
 
این الزام واتس‌اپ برای آیفون‌ها، iOS نسخه 10 یا بالاتر است. در حال حاضر هیچ تاریخ قطع پشتبانی برای آیفون‌های قدیمی وجود ندارد اگر از تازه‌ترین به‌روزرسانی این سیستم عامل که اپل ارائه کرده است استفاده شود.
 

اگر شما آیفون 5 یا جدیدتر داشته باشید، قاعدتاً به iOS 10 یا بالاتر و در نتیجه همچنان به واتس‌اپ دسترسی خواهید داشت. اگر دستگاهی داشته باشد که قدیمیتر از آیفون 5 است، به احتمال فراوان از این نظر بدشانسی خواهید آورد.
 
تنها گزینه دیگر برای دستگاه‌های موبایل، KaiOS است. واتس‌اپ بر روی KaiOS 2.5.1 یا نسخه‌های جدیدتر آن کار می‌کند. این بدان معناست که باید یک JoiPhone یا JoiPhone 2 داشته باشید - هیچ گوشی دیگری با KaiOS پشتیبانی نمی‌شود، به ویژه اگر از نسخه  2.5.1یا قدیمیتر KaiOS  استفاده کند.
 
کد مطلب: 66068
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر