کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

برنامه سامسونگ برای عرضه گوشی با دوربین 576MP طی چهار سال آینده

سايت خبری ايتنا , 22 شهريور 1400 ساعت 3:00

ایتنا - اپل، و بعدا گوگل، اثبات کرده‌اند که چگونه حتی سنسورهای 12MP می‌توانند بهتر از دوربینهای بزرگتر عمل کنند، به ویژه با استفاده از برخی شعبده‌بازیهای نرم‌افزاری.


به نظر می‌رسد که، پس از رقابت بر سر سیکل کلاک CPU، بازی اعداد موبایلی اکنون به تعداد پیکسل‌ها شیفت پیدا کرده است. با اینکه مکررا اثبات شده است که افزایش پیکسل‌ها همیشه به معنای بهبود کیفیت تصویر نیست، ولی این واقعیت چندان باعث نشده که تولیدکنندگان قدرت تبلیغاتی این ویژگی را برای محصولشان نادیده بگیرند. البته اگر این افزایش پیکسل واقعی و قابل گنجاندن در یک دستگاه کوچک باشد قطعا جذاب خواهد بود.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، اکنون سامسونگ، که اخیرا خبر از عرضه سنسور 200MP داده بود، به این حد نیز بسنده نکرده و می‌خواهد که این عدد را تا سال 2025 بیش از دو برابر کند.
 
پیکسل‌های دوربین کار جذب اطلاعات نوری، به ویژه رنگ‌ها، را بر عهده دارند، از این‌رو در ابتدا تصور می‌شود که هر چه پیکسل‌ها بیشتر باشند تصویر حاصله بهتر خواهد شد. ولی در واقع فاکتورهای دیگری نیز هستند که در تولید تصویر دیجیتالی باید در نظر گرفت، مثل لنزها، دقت رنگ، اکسپوژر، توازن رنگ سفید، و برخی فاکتورهای دیگر. اپل، و بعدا گوگل، اثبات کرده‌اند که چگونه حتی سنسورهای 12MP می‌توانند بهتر از دوربینهای بزرگتر عمل کنند، به ویژه با استفاده از برخی شعبده‌بازی‌های نرم‌افزاری.
 


همچنین، تراکم زیاد پیکسل در یک سنسور اسمارتفون می‌تواند موجب کراس‌تاک (همشنوی) بین پیکسلهایی که تنگاتنگ هم چیده شده‌اند شود؛ تکنولوژی ISOCELL سامسونگ برای رفع این مشکل طراحی شده است.
 
هاچانگ لی، نایب رییس ارشد و رییس بخش سنسورهای خودرویی در شرکت سامسونگ، فاش ساخت که این شرکت قصد دارد تا سال 2025 یک سنسور تصویر موبایل 576 مگاپیکسلی بسازد. چنان سنسوری، با استفاده از تکنولوژی ترکیب‌کردن پیکسل‌‌ها موسوم به ChameloenCell سامسونگ، می‌تواند منتج به تصاویر 36 مگاپیکسلی تحت شرایط و تنظیمات مشخص شود. البته همین عدد هم به نسبت تکنولوژی‌های تولید و مهندسی فعلی تعداد بسیار بالایی از پیکسل‌ها خواهد بود.


کد مطلب: 66053

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/66053/برنامه-سامسونگ-عرضه-گوشی-دوربین-576mp-طی-چهار-سال-آینده

ايتنا
  https://www.itna.ir