۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۰

آموزش : چگونه می‌توان عمر هارد SSD را تخمین زد؟

ایتنا - داده‌های شما در یک چشم برهم زدن از بین خواهد رفت. در اینجا نحوه پیشگیری از آن قبل از خراب شدن هارد شما را با چند تکنیک ساده بررسی می‌کنیم.
آموزش : چگونه می‌توان عمر هارد SSD را تخمین زد؟


SSDها بسیار قابل اعتمادتر از HDDها (هارد دیسک‌ها) هستند، اما این ویژگی ssd آنها را آسیب ناپذیر نمی‌کند. نقاط ضعف SSD ها در مقایسه با HDDها این است که وقتی شروع به کار می‌کنند هشدار(error) کمی می دهند و وقتی خراب می‌شوند، به طور کلی و دائمی است.

بنابراین، علاوه بر داشتن یک یا دو نسخه پشتیبان (شما همیشه باید حداقل دو نسخه پشتیبان از داده‌های مهم خود داشته باشید)، ایده خوبی است که درایو ذخیره سازی Mac خود را زیر نظر داشته باشید.

اما چگونه این کار را انجام می دهید؟
یکی از معیارهای اصلی سایش SSD با TBW یا TeraBytes Written اندازه گیری می‌شود. این یک عدد بسیار خوب است که سازندگان ذخیره سازی برای اندازه گیری عمر ذخیره سازی ارائه می‌دهند (MTTB یا میانگین زمان قبل از خرابی را برای هارد دیسک‌ها در نظر بگیرید).
به طور معمول، یک SSD با ظرفیت 250 گیگابایت دارای رتبه 60 و 150 ترابایت است، به این معنی که حتی در کمترین پایان رتبه بندی که از این عدد در یک سال فراتر رود، شما باید بیش از 100 گیگابایت داده روی درایو 250 گیگابایتی در هر نقطه بنویسید.
 
چگونه می‌توان عمر هارد SSD را تخمین زد؟

ابزاری که کارشناسان برای مراقبت از درایو ذخیره سازی خود استفاده می کنند DriveDX است. علاوه بر این که چه مقدار داده روی دیسک نوشته شده است، این به بیش از دوازده پارامتر دیگر دسترسی می یابد. چهار موردی که باید آنها را زیر نظر داشته باشید عبارتند از:

- درصد عمر استفاده شده
- واحدهای داده نوشته شده است
- خطاهای یکپارچگی رسانه‌ها و داده‌ها
- زمان دمای کامپوزیت بحرانی

اگر همه چیز سبز است،  هارد شما  در شرایط خوبی است. (البته نسخه پشتیبان تهیه کنید.) اگر همه چیز سبز نیست، باید همه چیز را رها کرده و درایو خود را در اسرع وقت تعویض کنید.
اینها مواردی هستند که به نظر کارشناسان ارزش توجه به آنها را دارد. درصد عمر استفاده شده و واحدهای داده نوشته شده با گذشت زمان با استفاده از درایو افزایش می یابد، اما خطاهای یکپارچگی رسانه و داده‌ها و دمای کامپوزیت بحرانی مشکلات زمان نشانه‌های مشکلات فوری هستند.

زمان حرارتی کامپوزیت بحرانی همچنین نشان می‌دهد که چگونه خنک نگه داشتن SSD می تواند به طول عمر آن کمک کند. همانطور که قبلاً ذکر شد، SSD ها بسیار قابل اعتمادتر از HDD هستند، اما چیزی که به نظر می رسد طول عمر آنها را به طور چشمگیری کوتاه می کند، گرم شدن بیش از حد است.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا
کد مطلب: 65956
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای