۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۵

جنرال‌موتورز تاریخ عرضه نخستین خودروهای مبتنی بر 5G را اعلام کرد

ایتنا - این خودروساز در حال انعقاد قراردادی با AT&T برای گنجاندن مودمهای نسل‌بعدی در مدلهایی از شورلت، بیوک، GMC و کادیلاک است.
جنرال‌موتورز تاریخ عرضه نخستین خودروهای مبتنی بر 5G را اعلام کرد
خودروهای شرکت جنرال‌موتورز (GM) در حال متصل شدن به شبکه 5G هستند؛ این خودروساز در حال انعقاد قراردادی با AT&T برای گنجاندن مودمهای نسل‌بعدی در مدلهایی از شورلت، بیوک، GMC و کادیلاک است. این مودمها بر روی خودروهای فعلی مجهز به 4G LTE قرار داده خواهند شد که از شبکه AT&T برای اپهای داشبورد، آپدیتهای OTA، هاسپات وایفای، و OnStar استفاده می‌کنند، هرچند که جنرال‌موتورز تاکید دارد که حتی برخی از مالکان کنونی خودروهایش هم ممکن است در این مدت از افزایش سرعت شبکه بهره‌مند شوند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، صنعت خودرو یکی از حوزه‌های پر سر و صدا در زمینه استفاده از 5G بوده است. تاخیر کمتر 5G و سرعت بالاتر آن باعث تناسب داشتن عالی آن با خودروهای مدرن متصل به شبکه شده است. این تکنولوژی می‌تواند برای خودروهای خودران و نیمه‌خودران امکان اتصال سریعتر و قابل اتکاتر به رایانش مرزی و ابر را فراهم می‌آورد.  
 
البته هنوز چنین چیزی به واقعیت نپیوسته است، و به نظر می‌رسد که بیشتر پروژه‌های خودروهای خودران همچنان از پردازش آنبورد برای آپتایم و پایایی حداکثری استفاده می‌کنند. اما این طرح GM بر ارائه سرگرمیهای درون‌کابینی سریعتر و فراگیرتر متمرکز خواهد بود، چه این از طریق یک پکیج نصب‌شده محقق شود و یا از طریق اسمارتفونها، تبلتها، و دیگر تجهیزاتی که سرنشینان با خود به همراه می‌آورند.
 

به گفته GM، به این ترتیب، امکان دانلود سریعتر موسیقی و ویدئو، استفاده سریعتر از سرویسهای نقشه‌برداری و ناوبری، و بهبود کنترل صوتی فراهم خواهد آمد. همزمان، شرکت مخابراتی AT&T قصد دارد تا شبکه 5G خود را به شکلی «جاده‌محورتر» بسازد. این شرکتها ظاهرا در دو سال اخیر در حال تست کردن مشترک سخت‌افزار و سرویسهای 5G بوده‌اند.
 
البته اولین خودروهای تولید شده بر اساس این پروژه مشترک زودتر از اواخر سال 2023 به بازار عرضه نخواهند شد. البته این شرکت خودروهای مدل پایینتر خود را هم فراموش نکرده و اعلام کرده است که خودروهای مدل 2019 به بالا که مجهز به 4G LTE هستند از افزایش سرعت و بسیاری از مزایای خودروهای مجهز به 5G بهره‌مند خواهند شد.
 
همانطور که می‌توان حدس زد، بخش اندکی از این قابلیتهای جدید رایگان خواهد بود، و برای بهره‌مند از قابلیتهایی مانند وایفای هاتسپات، کاربران باید یک طرح دیتا برای متصل شدن به شبکه خریداری کرده باشند.
 
 
کد مطلب: 65826
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير