۱
۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸
مدیر ارشد بانک مرکزی آمریکا:

ارزهای دیجیتال یک مشت آشغال هستند!

ایتنا - نیل کاشکاری بیشتر ارزهای دیجیتالی را ابزار کلاهبرداری و انجام امور غیرقانونی دانست.
ارزهای دیجیتال یک مشت آشغال هستند!


یکی از بانفوذترین مدیران بانک مرکزی آمریکا به طرز بی سابقه ای از ارزهای دیجیتالی انتقاد کرده و این مساله باعث نگرانی معامله گران از اتخاذ رویکرد مشابه چین توسط فدرال رزرو در برخورد با رمزارزها شده است. نیل کاشکاری- مدیر دفتر منطقه ای مینیاپولیس- با بیان اینکه پنج، شش سال پیش به رمزارزها و بیت کوین خوشبین بود، گفت: تا جایی که من می بینم ۹۵ درصد این بازار را تقلب، سردرگمی و هیاهوی پوچ فرا گرفته است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، کاشکاری که در نشست سالانه اقتصادی مناطق شمال غربی حضور یافته بود، رمزارزها را موجب پیدایش هرج و مرج در بازارهای مالی خواند و افزود: این نمی شود که هر کسی بدون مانع برای خودش پول خلق کند. من پول خودم را ایجاد کنم و اسمش را هم نیل کوین بگذارم! هزاران کوین آشغال ایجاد شده که بیشتر آن ها فقط یک بازی پانزی است، مردم را با سراب سودهای کلان فریب می دهند و پول ها را در جیبشان می گذارند و می گریزند. 

مدیر دفتر منطقه ای مینیاپولیس با زیر سوال بردن تفکر حفاظت ارزش دارایی در برابر تورم با سرمایه گذاری در بیت کوین که اخیرا به ویژه در آمریکای جنوبی محبوب شده است، افزود: هیچ وقت جواب قانع کننده ای از طرفداران این ایده دریافت نکرده ام. نمی گویم رمزارزها هیچ کاربرد مثبتی ندارند اما ارزهای دیجیتالی خیلی در تامین مالی تروریسم، قاچاق و فعالیت های غیرقانونی محبوب هستند و تا زمانی که جلوی این دست تهدیدها گرفته نشود، واضح است که استفاده از آن ها را قانونی اعلام نخواهیم کرد.

کاشکاری در پایان سخنان خود خطاب به برخی از حضار که از انتقادات تند وی خطاب به رمزارزها شاکی بودند نیز گفت: هنگامی که خواستید کوین خود را راه اندازی کنید به من اجازه ندهید که جلوی این کار را بگیرم!
کد مطلب: 65817
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
«تا جایی که من می بینم ۹۵ درصد این بازار را تقلب، سردرگمی و هیاهوی پوچ فرا گرفته است.»
«این نمی شود که هر کسی بدون مانع برای خودش پول خلق کند. من پول خودم را ایجاد کنم و اسمش را هم نیل کوین بگذارم!»
از قدیم گفتن حرف حساب جواب ندارد ، پول در اقتصاد سالم و مبتنی بر اصول علمی مفهوم خاص خود را دارد ، که یکی از مفاهیمش معادل بودن ارقامی به نام پول در مقابل انجام و ذخیره انرژی انسانی در انجام کار و تولید کالاهای مورد نیاز است تا که تولید کننده بتواند به تعادل و تعامل منطقی معامله کالای تولید شده خود در زمان ها و مکان های مختلف باشد ، و این چیزی است که کاملا با ارزش رمز ارزها در تضاد بوده و خواهد بود ، به عبارتی تولید رمز ارز و به رسمیت شناختن آن در نهایت به معنای پذیرش فساد در اقتصاد و هرج و مرج و در انتها فروپاشی هر اقتصادی می باشد. رمز ارز شکلی از پول تقلبی است که متخلفین برای فریب و انواع معاملات سرشار از کلاهبرداری خلق و سعی در توسعه آن دارند ، آزادی تولید و معاملات بسیار متفاوت است با هرج و مرج معاملات ، و ایکاش مدیران ما هم تا دیر نشده به خود آمده و از فاجعه اقتصادی در آینده جلوگیری کنند.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام