۰
plusresetminus
شنبه ۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۵

واگذاری سهام خودروهای برقی شرکت اورگراند

ایتنا - شرکت چینی اورگراند در حال مذاکره برای فروش بخش خودروهای برقی، املاک، و پروژه‌های شنژن خود است.
واگذاری سهام خودروهای برقی شرکت اورگراند
هفته گذشته یک منبع نزدیک، اعلام کرد که سازنده املاک چینی با نام Evergrande Group با شرکت‌های دولتی و خصوصی در حال مذاکره است تا سهام خود در بخش خودروهای برقی و کسب‌وکار مدیریت املاک را به فروش برساند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از رویترز، این منبع افزود: مذاکرات بر سر فروش سهام در گروه خودروهای برقی این شرکت با نام Evergrande New Energy Vehicle Group و Evergrande Property Services که هر دو در هنگ‌کنگ فهرست شده‌اند، بدون مشکل پیش می‌رود.
 
گفته می‌شود این گروه سازنده به دلیل نگرانی از سلامت مالی خود، برای جمع‌آوری کمک‌های مالی با مشکل روبرو بوده است. آژانس رتبه‌بندی S&P نیز شرکت اورگراند را از روز ۵ اوت به رتبه پایین‌تر CCC تنزل داد.
 
دو منبع دیگر نیز با اطلاع مستقیم گفتند که این شرکت همچنین برای خرید عمده پروژه‌های نوسازی شهری خود در شهر طراز اول شنژن به دنبال خریدار است.
 
یکی از منابع می‌گوید که اورگراند با شرکت‌های دولتی صحبت می‌کند و بحث‌ها شامل فروش و مشارکت در این پروژه‌ها است. طبق گزارش سالانه ۲۰۲۰، این شرکت دارای ۵۵ پروژه نوسازی شهری در شنژن است.
 
اورگراند تاکنون از اظهارنظر درباره این مذاکرات خودداری کرده است.
 
رسانه چینی جیمیان هفته گذشته برای اولین‌بار از مذاکرات بر سر فروش سهام واحدهای فهرست شده در هنگ‌کنگ خبر داد.
 

شایان ذکر است که هفته گذشته، اورگراند با فروش سهام واحد اینترنت خود با نام HengTen Networks Group Ltd به ارزش ۴۱۸٫۲ میلیون دلار موافقت کرد.
 
یکی از واحدهای اورگراند در ماه ژوئن اعلام کرد که بنا دارد بیش از نیمی از سهام خود را در گروه کوچک کالکسون چین به مبلغ نامعلوم بفروشد و کنترل خود بر شرکت ثبت‌شده در شنژن را نیز واگذار کند.
 
گفتنی است سهام زیرگروه Evergrande New Energy Vehicle در معاملات روز دوشنبه در بورس هنگ‌کنگ، میزان ۳٫۶ درصد افزایش یافت.
کد مطلب: 65809
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام