d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - مصرف ۲هزارمگاوات برق در کشور برای استخراج رمزارزها
۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲

مصرف ۲هزارمگاوات برق در کشور برای استخراج رمزارزها

ایتنا - مدیرکل امور مشترکین توانیر با اشاره به آمار ۲هزارمگاواتی برق مصرفی برای رمزارزها گفت عدد قانونیِ مصوب برای استخراج‌های مجاز رمزارز ۳۰۰ مگاوات است.
مصرف ۲هزارمگاوات برق در کشور برای استخراج رمزارزها

امیر یاقوتی با اشاره به دلایل کمبود تولید برق در کشور از در دسترس نبودن بخشی از نیروگاه‌های آبی برای تولید برق خبر داد و این رقم را بسیار بالا تخمین زد.

وی افزود: از دیگر عوامل تأثیرگذار در کمبود برق، گرمای بسیار بالای هواست که موجب شد بخشی از نیروگاه‌های ما از مدار خارج شود.

به گزارش ایتنا از تسنیم، یاقوتی با اعلام اینکه از ابتدای سال امیدواری‌هایی نسبت به بارش‌های بهاره وجود داشت، گفت: ما نیز تلاش کردیم با راهکارهای جایگزین بخشی از کمبودها را جبران کنیم و از ابتدا شرایط برای استفاده حداقلی از منابع آبی صورت گرفت.

مدیرکل امور مشترکین توانیر اضافه کرد: شروع شدن زودهنگام گرما سبب افزایش مصرف شد و بخشی از نیروگاه‌ها نیز در پایان اردیبهشت ماه وارد مدار شدند.

یاقوتی از برنامه‌ریزی‌های روزانه‌ای در حوزه وزارت نیرو سخن گفت و ادامه داد: شرایط کنکور و انتخابات نیز جزء اساسی‌ترین موضوعات در تأمین برق بود و باید از آن استفاده می‌کردیم که نیازمند برنامه‌ریزی میان‌مدت بود.

یاقوتی در  مورد آمار استفاده برق در حوزه استخراج بیت‌کوین اظهار کرد: 300 مگاوات برق برای استخراج قانونی رمزارزها استفاده می‌شود؛ یعنی استخراج‌کنندگان مطابق مجوز صادرشده از سوی وزارت صمت مجاز به استفاده از این میزان برق هستند.

وی ادامه داد: ما نسبت به ماینرهای غیرمجاز بی‌اطلاع هستیم که در منازل، ادارات، صنایع و... کشفیات داشتیم و حتی در مراکز فرهنگی و بخش‌هایی که کسی بدان فکر هم نمی‌کند، استخراج رمزارز اتفاق افتاده است.

یاقوتی همچنین درباره آمار 2هزارمگاواتی اعلام‌شده گفت: این آمار بر اساسِ میزان رمزارز استخراج‌شده و نسبتِ برق موردِ نیاز به دست آمده است و در کشورمان این تخمین عددی در خوشبینانه‌ترین حالت 2 هزار مگاوات است.

وی خاطرنشان کرد: این آمار 6ماهه است و روی همین 2 هزار مگاوات مانده است.

یاقوتی گفت: کسی منکر کمبود برق در کشور نیست ولی در این شرایط بحث راه‌حل‌های آنی مطرح است تا مشکلات را به حداقل برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: امروزه ادارات به‌خوبی با ما همکاری می‌کنند و روشنایی معابر و آب کشاورزی و صنایع بخش دیگر برنامه‌هایی است که دنبال می‌کنیم.
کد مطلب: 65610
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
قبلا خیلی ها از مضرات و مشکلات آزاد سازی تولید رمزارزها گفتند ، اما متاسفانه گوشی برای شنیدن نبود ، طمع ، طمع ثروت ، مال اندوزی با دارایی های ملی ، به هر قیمت ، راستی چه کسانی پشت پرده این ماجرا بودند؟ حال شده حکایت نوشدارو پس از مرگ‌سهراب. اما بدانند آنانی که رمز ارزها را با هزاران توجیه مجاز شمردند ، خسارات اقتصادی این جریان بسیار مخرب تر از کمبود و مصرف برق خواهد بود. امید آنکه به آنجا نرسیم . انشااله.
لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر