کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

احتمال عرضه مانیتور مجهز به پردازنده اختصاصی توسط اپل

سايت خبری ايتنا , 7 مرداد 1400 ساعت 6:55

ایتنا- گزارش‌های به دست آمده حاکی از آن است که اپل در آینده‌ای نه چندان دور صفحه نمایشی جدید مجهز به یک پردازنده اختصاصی را به بازار عرضه خواهد کرد.


گزارش‌های به دست آمده حاکی از آن است که اپل در آینده‌ای نه چندان دور صفحه نمایشی جدید مجهز به یک پردازنده اختصاصی را به بازار عرضه خواهد کرد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  digitaltrends، زمانی که اپل برای اولین بار از صفحه نمایش‌های Pro Display خود رونمایی کرد، اوج قدرتش را در این صنعت به نمایش گذاشت. با این حال شایعه‌های گزارش شده حاکی از آن است که نسخه جدید این صفحه نمایش حتی قوی‌تر از مونه فعلی خواهد بود و اپل در پی ساخت مانیتوری است که به پردازنده اختصاصی ARM مجهز خواهد شد.
 
گزارش‌های به دست آمده خبر از آن دارد که این صفحه نمایش که در حال حاضر با نام کدگذاری شده J327 معرفی شده است، با پردازنده سری A اختصاصی به بازار عرضه خواهد شد. علاوه بر این اپل قبلا این صفحه نمایش را با تراشه A13 بایونیک نیز تست کرده بود اما نتیجه این تست هنوز افشا نشده است.
 

 
 
اگر اطلاعات به دست آمده درست باشد می‌توان استنباط کرد که کامپیوتر‌های مک آینده در آینده ممکن است به صفحه نمایش جدیدی مجهز شوند و به این ترتیب در سیستم یاد شده دو پردازنده مبتنی بر ARM به کار خواهد رفت. اگرچه گفته شده است که این صفحه نمایش با تراشه‌های سری A تست شده است اما اپل روی دستگاه‌های مک خود از قبیل مک بوک ایر پرو، مک بوک پرو، مک مینی و‌ای مک از تراشه‌های سری M قدرتمند‌تر استفاده می‌کند.
 
هنوز مشخص نیست که اپل پردازنده اضافی در این صفحه نمایش را به چه منظور مورد استفاده قرار خواهد داد. تراشه‌های A13 بایونیک نه تنها از هسته‌های گرافیکی و پردازنده‌های یکپارچه ساخته شده است بلکه در آن از موتور عصبی ویژه‌ای استفاده شده است که می‌تواند پردازش‌های مرتبط با هوش مصنوعی را در این تراشه سرعت ببخشد.
 
به این ترتیب این احتمال وجود دارد که این پردازنده اضافی در راستای افزایش توانایی در زمینه کنترل بهترعملکرد صفحه نمایش، افزایش رزولوشن یا اتصال صفحه نمایش‌های بیشتر به دستگاه‌های مک به منظور بالا بردن توان کاربر در انجام وظایفی که به چند مانیتور نیازمند است، به کار برود.


کد مطلب: 65596

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/65596/احتمال-عرضه-مانیتور-مجهز-پردازنده-اختصاصی-توسط-اپل

ايتنا
  https://www.itna.ir