۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰

افزوده شدن قابلیت رمزگذاری سربه سر چت‌های ذخیره شده در رایانش ابری به واتس‌اپ

ایتنا - ​​​​​​​طبق گزارشی جدید در نسخه آزمایشی جدید واتس اپ قابلیت رمزگذاری سربه سر چت های ذخیره شده در رایانش ابری برای کاربران فراهم شده است.
افزوده شدن قابلیت رمزگذاری سربه سر چت‌های ذخیره شده در رایانش ابری به واتس‌اپ


هنگامی که کاربری از واتس اپ استفاده می‌کند پیام‌های وی به طور سر به سر رمزگذاری می‌شود و این بدان معنا است که هیچ فرد دیگری نمی‌تواند به آن دسترسی یابد.

اما اگر فرد بخواهد نسخه‌ای از چت را در رایانش ابری ذخیره کند، مقامات می‌توانند با استفاده از دستور قضائی به گوگل درایو یا آی کلود کاربر دسترسی یابند.

به گزارش ایتنا از مهر، در این میان وب سایت WABetaInfo اعلام کرده بود واتس اپ مشغول توسعه فناوری است که به طور مستقل بک آپ چت های کاربر در رایانش ابری را رمزگذاری می‌کند. اکنون این منبع اعلام کرده قابلیت جدید در نسخه بتا (آزمایشی) واتس اپ برای اندروید (۲.۲۱.۱۵.۵) وجود دارد.

با استفاده از این قابلیت تاریخچه چت کاربر به طور ایمن ذخیره می‌شود و اگر فرد رمز خود را فراموش کند برای همیشه این اطلاعات را از دست می‌دهد و حتی واتس اپ نیز نمی‌تواند در بازیابی اطلاعات به کاربر کمک کند.

این پیام رسان متعلق به فیس بوک همچنین مشغول آزمایش نسخه‌ای از واتس اپ است که بدون نیاز به موبایل، در چند دستگاه کار می‌کند. همچنین قابلیت رمزگذاری سر به سر چت ها در هر دستگاه حفظ خواهد شد.
کد مطلب: 65512
برچسب ها: واتس اپ
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام