۰
plusresetminus
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

به‌روزرسانی‌های کوچک اما مهم با همراه فایرفاکس 90

ایتنا – شرکت موزیلا به تازگی اقدام به افشای اطلاعات جدیدی درباره نسخه جدید فایرفاکس یعنی نسخه 90 این مرورگر وب پرداخته است که نشان دهنده به روزرسانی‌های مهمی برای این محصول هستند.
به‌روزرسانی‌های کوچک اما مهم با همراه فایرفاکس 90
شرکت موزیلا به تازگی اقدام به افشای اطلاعات جدیدی درباره نسخه جدید فایرفاکس یعنی نسخه 90 این مرورگر وب پرداخته است که نشان دهنده به‌روزرسانی‌های مهمی برای این محصول هستند.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری techradar، پس از اینکه این شرکت در ماه گذشته طراحی مرورگر خود را به صورت کامل تغییر داد، نسخه بعدی این مرورگر با تغییرات ظاهری بسیار زیادی نسبت به نسخه 89 فایرفاکس عرضه شده است.
 
شرکت موزیلا در فایرفاکس 90 تعداد زیادی از تغییرات و بهینه‌سازی‌ها را برای نسخه ویندوز عرضه کرده است که هر یک در نوع خود بسیار کوچک به نظر می‌رسند ولی اهمیت بسیار بالایی دارند.
 
یکی از مزایای نسخه جدید این مرورگر، به‌روزرسانی بی سر و صدا و پشت پرده آن است که موجب می‌شود تا کاربران بتوانند با فعال کردن به روزرسانی در پس زمینه دیگه از دست به‌رزورسانی‌های اجباری در میان کار راحت شوند.
 
دیگر ویژگی این مرورگر جدید این است که کاربران می‌توانند موارد اکسپشن ایجاد شده در مرورگر وب خود را تغییر داده و به وضعیت تنها HTTPS روی بیاورند که موجب می‌شود که امنیت مرور وب آن‌ها بسیار بهتر از قبل باشد و سایت‌های HTTP دیگر بر روی مرورگر آنها باز نشود.
 
 
 
قابلیت اسمارت بلاک در فایرفاکس 87 معرفی شده بود ولی ساختار هوشمند بودن و مکانیزم اجرایی آن به تدریج بهتر شده است و به همین دلیل نیز نسخه 90 به روزرسانی ویژه این قابلیت را در خود جای داده است.
 
دیگر قابلیت این مرورگر، حذف کردن پشتیبانی از FTP است که علیرغم از کار افتادن عملکرد عادی آن از دوران نسخه 88، هنوز شامل حذف رسمی پشتیبانی از آن نبودیم.
 
به این ترتیب این قابلیت‌ها ساختار امنیت، حریم شخصی، پوسته کاربری و موارد بسیار زیاد دیگری را بهبود خواهند داد که مجموع آن‌ها می‌تواند یک مرورگر پایدار و مناسب را برای کاربران به ارمغان بگذارد.
 
در پایان باید گفت که نسخه 90 فایرفاکس برای سیستم‌های عامل ویندوز، لینوکس و مک در دسترس خواهد بود و به زودی نسخه جدیدی از آن برای تلفن‌های همراه نیز عرضه خواهد شد.
کد مطلب: 65489
برچسب ها: فایرفاکس موزیلا
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر