۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۳

آغاز برنامه چکاپ امنیتی توسط اینستاگرام برای حفاظت بیشتر از کاربران

ایتنا – اینستاگرام به تازگی ویژگی جدیدی را مورد استفاده قرار داده است که چک آپ امنیتی نام دارد و به کاربران کمک می‌کنئد تا بتوانند امنیت جساب خود را افزایش بدهند.
آغاز برنامه چکاپ امنیتی توسط اینستاگرام برای حفاظت بیشتر از کاربران
اینستاگرام به تازگی ویژگی جدیدی را مورد استفاده قرار داده است که چک آپ امنیتی نام دارد و به کاربران کمک می‌کنئد تا بتوانند امنیت جساب خود را افزایش بدهند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  9to5mac، این طرح در یک پست خبری توسط اینستاگرام شرح داده شده است و بر اساس آن قرار است تا چک آپ امنیتی این شبکه اجتماعی به کاربران کمک کند تا بتوانند کاربران را راهنمایی کرده و به کسانی که حسابشان هک شده است، گام‌های مورد نیاز برای امن ساختن حساب را نشان بدهد.
 
این مورد شامل بررسی فعالیت‌های مربوط به لاگین کردن، مشاهده اطلاعات پروفایل، تائید اینکه حساب‌هایی دارای اطلاعات لاگین مشترک هستند، به روزرسانی بازیابی اطلاعات ارتباطی مانند تلفن و ایمیل خواهد بود.
 
به کمک چک آپ امنیتی، کاربران می‌توانند ببینید که آیا ایمیل، شماره تلفن، اطلاعات پروفایل و لاگین و هر اطلاعات دیگر آن‌ها صحیح هستند یا خیر و در عین حال هر یک از این موارد را مدیریت کنند.
 
 
 
در کنار این موارد، اینستاگرام می‌خواهد مطمئن شود که حساب کاربران با گام‌های پیشنهادی مختلفی امن‌تر خواهد شد که این پیشنهاد‌ها به شرح زیر هستند:
 
نخستین پیشنهاد، تائید هویت دو عاملی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا امنیت بالاتری را داشته باشند و بدون داشتن هر دو بخش رمز عبور (ثابت و یک بار مصرف)  امکان ورود به سیستم وجود نداشته باشد.
 
دومین مورد به روزرسانی ایمیل و شماره تماس کاربران است و مورد سوم به عدم باز کردن پیام‌های مشکوک در میان پیام‌های دریافتی مرتبط است.
 
چهارمین رویکرد، گزارش محتوای مشکوک و مشکل دار به اینستاگرام خواهد بود و آخرین مورد نیز ارسال گزارش لاگین شدن است که هرگاه کسی سعی کند به حساب شما وارد شود می‌توانید این موضوع را دانسته و در قبال آن عکس العمل مناسب را نشان بدهید.
کد مطلب: 65481
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير