۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۲ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

واتس‌اپ، اینستاگرام و فیس‌بوک در کوبا مسدود شدند

ایتنا - طبق گزارش‌ها در پی اعتراضات مردم کوبا، دسترسی به شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک، واتس‌پ، اینستاگرام و تلگرام مسدود شده است.
واتس‌اپ، اینستاگرام و فیس‌بوک در کوبا مسدود شدند


مردم کوبا در مواجهه با سخت‌ترین بحران اقتصادی طی دهه‌های اخیر، به اعتراض دست زده‌اند. این درحالی است که کوبا با پیک جدید ویروس کرونا نیز مواجه شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، در این میان به نظر می‌رسد شبکه‌های اجتماعی در این کشور مسدود شده‌اند. روز یکشنبه مردم کوبا به نشانه اعتراض در خیابان‌ها تجمع کردند. به نوشته رسانه‌ها در جریان این اعتراضات یک سازمان دهنده رسمی وجود نداشت و مردم از طریق شبکه‌های اجتماعی به خصوص توئیتر و فیس بوک از این اعتراض باخبر شدند.

به گفته آلپ توکر مدیر شرکت «نت بلاکس» در لندن، روز گذشته مقامات کوبا وب سایت‌های فیس بوک، واتس اپ، اینستاگرام و تلگرام را مسدود کردند.

البته به نظر نمی‌رسد توئیتر مسدود شده باشد.

رئیس جمهور کوبا روز دوشنبه تحریم تجاری آمریکا که بر تامین سوخت این کشور آمریکای جنوبی و قطعی برق تاثیر گذاشته را مسبب نارضایتی اخیر دانست. کوبا همچنین با پیک جدید ابتلا به کووید ۱۹ روبرو شده که نیاز بیمارستانها و مراکز درمانی به برق را افزایش داده و دولت تامین برق این مراکز را نسبت به بخشهای دیگر در اولویت قرار داده است.
کد مطلب: 65460
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام