۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

گروه G20 قانون اصلاح مالیات از شرکت های فناوری را تایید کرد

ایتنا - گروه G20 قانون اصلاح مالیات از شرکت های فناوری و دریافت حداقل ۱۵ درصد شرکتی را تایید کرد.
گروه G20 قانون اصلاح مالیات از شرکت های فناوری را تایید کرد

وزرای اقتصاد گروه G20 روز گذشته قانون اصلاح مالیات برای شرکت‌های چند ملیتی را تأیید کرد. هدف این قانون از بین بردن بهشت‌های مالیاتی و هموار کردن مسیر برای دریافت مالیات از شرکت‌ها تا ۲۰۲۳ میلادی است.

البته پیش از این نیز پیشنهاد دریافت حداقل مالیات ۱۵ درصدی توسط بیش از ۱۳۰ کشور نیز تأیید شده بود. در حقیقت این قانون شرکت‌های بزرگ فناوری را که از روش‌های مختلف سعی دارند مالیات کمتری بپردازند، هدف قرار داده است.

به گزارش ایتنا از مهر، برونو لو ماری وزیر اقتصاد فرانسه توافق کشورها در این باره را یک پیروزی قلمداد کرد. او در توییتی نوشت: ما عصر کاهش مالیات را پایان می‌دهیم و شرکت‌های بزرگ فناوری بالاخره مجبور می‌شوند مالیات عادلانه ای بپردازند. این بزرگترین انقلاب مالیاتی قرن است.

جانت یلن سرپرست خزانه داری آمریکا نیز اعلام کرد این توافق نشان می‌دهد جهان آماده است فرایند کاهش مالیات شرکتی را به پایان برساند. اکنون جهان باید با سرعت بیشتری برای نهایی کردن این قرارداد اقدام کند.

گروه G20 شامل آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، ژاپن، هند، اندونزی، ایتالیا، مکزیک، روسیه، آفریقای جنوبی، عربستان سعودی، کره جنوبی، ترکیه، انگلیس، آمریکا و اتحادیه اروپا است. اسپانیا نیز به عنوان مهمان دائم در این گروه حضور دارد. ۶۰ درصد جمعیت جهان در این کشورها زندگی می‌کنند. همچنین گروه G۲۰ بیش از ۸۰ درصد تولید ناخالص داخلی و ۷۵ درصد تجارت جهانی را در اختیار دارد.
کد مطلب: 65439
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای