۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۰

سهم آمازون در ثروتمندتر شدن جف بزوس چقدر بود؟

ایتنا - ​​​​​​​جف بزوس روز دوشنبه از مقام مدیرعاملی شرکت آمازون کناره گیری کرد اما این آمریکایی نیازی به چک اکانتهای شبکه اجتماعی یا پرداختی های بیمه اجتماعی ندارد چرا که وی پولدارترین مرد جهان است.
سهم آمازون در ثروتمندتر شدن جف بزوس چقدر بود؟


مجله فوربس برآورد کرده که ثروت جف بزوس از سال ۱۹۹۸ که برای نخستین بار در فهرست پولدارترین آمریکایی ها وارد شد، ۱۹۶ میلیارد دلار صعود کرده و اکنون به حدود ۲۰۲ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، بیزنس اینسایدر برآورد کرده که ثروت بزوس ۷۳۹ هزار و ۴۸۹ برابر ثروت یک بازنشسته آمریکایی معمولی است.

در حقیقت بزوس که با وجود واگذاری مدیرعاملی آمازون به اندی جاسی، همچنان رییس هیات مدیره اجرایی این شرکت می ماند، از سال ۲۰۱۹ به تنهایی شاهد افزایش ۷۳ درصدی ثروتش بوده است. و این با وجود واگذاری بیش از یک چهارم از سهام شرکتش به مک کنزی اسکات، همسر سابقش در جریان طلاقشان اتفاق افتاده است.

عمده ثروت جف بزوس (۹۰ درصد) در آمازون بوده و باقی آن در فعالیتهای دیگری مانند شرکت موشکی بلو اوریجین و روزنامه واشنگتن پست است.

یک موضوع دیگری که بزوس را از افراد عادی جدا می کند، این حقیقت است که وی مالیات بر درآمد کمتری پرداخت می کند. پروپابلیکا از آمار سرویس درآمد داخلی آمریکا برای بررسی اظهارنامه مالیاتی ثروتمندترین آمریکایی ها استفاده کرده است. در سال ۲۰۰۷ بزوس که یک میلیاردر بود، هیچ مالیات فدرالی پرداخت نکرد. در سال ۲۰۱۱ که وی ثروت خالص ۱۸ میلیارد دلار داشت، هیچ مالیات فدرالی پرداخت نکرد و حتی ۴۰۰۰ دلار اعتبار مالیاتی برای کودکانش دریافت کرد.

بر اساس گزارش یو اس ای تودی، بزوس روز دوشنبه در بیست و هفتمین سالگرد راه اندازی کتاب فروشی آنلاین آمازون بازنشسته شد. بزوس در نشست سالانه سهامداران آمازون گفته بود این تاریخ را انتخاب کردیم، زیرا برای من احساسی است و ۲۷ سال پیش دقیقا در چنین روزی آمازون رسما به یک شرکت تبدیل شد. وی قرار است در نخستین پرواز انسانی بلو اوریجین به فضا سفر کند.
کد مطلب: 65396
برچسب ها: جف بزوس آمازون
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير