۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۲

آموزش: روش تقسیم صفحه نمایش در ویندوز 10

ایتنا - یکی از مزایای داشتن مانیتور بزرگ، امکان مشاهده همزمان دو پنجره یا بیشتر در کنار هم در صفحه نمایش است که در ویندوز ۱۰ به راحتی امکان پذیر است.
آموزش: روش تقسیم صفحه نمایش در ویندوز 10


در ویندوز ۱۰، تقسیم کردن صفحه نمایش رایانه بین چند پنجره (ویندوز)، عملیات کپی کردن و چسباندن بین پنجره ها، مشاهده اطلاعات از منابع مختلف به صورت همزمان یا انجام چندین وظیفه به صورت همزمان راحت تر شده است. پایگاه بیزنس اینسایدر در گزارشی به بررسی چگونگی تقسیم صفحه نمایش بین دو یا چند پنجره پرداخته است.

چگونه صفحه نمایش را در ویندوز ۱۰ تقسیم کنیم؟
برای تقسیم صفحه نمایش در ویندوز ۱۰ تنها کافی است پنجره را به یک سمت صفحه نمایش کشیده یا به اصطلاح درگ کنید تا این که در محل قرار گیرد. سپس پنجره دیگری را انتخاب کرده و در نیمه دیگر صفحه نمایش قرار دهید.

دستورالعمل گام به گام با کلیدهای میانبر به این ترتیب است:

تقسیم صفحه نمایش بین دو پنجره
۱- یکی از پنجره را از نوار عنوانش به سمت راست یا چپ صفحه درگ کنید و هنگامی که موس را رها کنید، پنجره در چارچوب مورد نظرتان قرار می‌گیرد.

۲- پس از این اقدام، برنامه‌های دیگری که باز هستند، به صورت یک تصویر کوچک (Thumbnail) در سمت دیگر صفحه نمایش ظاهر می‌شوند.

۳- روی یک برنامه دیگر ویندوز کلیک کنید. برنامه در سمت دیگر صفحه نمایش باز می‌شود و شما می‌توانید دو پنجره در کنار هم داشته باشید.

توصیه: می‌توانید اندازه فضایی که هر پنجره تصرف می کند را با حرکت دادن موس بین پنجره تغییر دهید. در این وضعیت، نشانگر موس به پیکانی با دو سر تبدیل می‌شود و شما می توانید با کلیک و درگ، عرض هر پنجره را تغییر دهید.

تقسیم صفحه نمایش بین چهار پنجره
اگر صفحه نمایش بزرگتری دارید، می تواند حداکثر چهار پنجره را به صورت همزمان در هر گوشه صفحه نمایش داشته باشید. این پروسه مشابه کشیدن یک پنجره به هر جهت صفحه است.

۱- یکی از پنجره ها را از نوار عنوانش به یک گوشه صفحه درگ کنید. با رسیدن نشانگر موس به گوشه صفحه، صفحه نمایش فلش خواهد زد و شما چارچوبی که در آن پنجره ظاهر خواهد شد را خواهید دید. دکمه موس را رها کنید تا پنجره در محل قرار گیرد.

۲- پنجره بعدی را به گوشه دیگر همان جهت درگ کنید و باز موس را رها کنید تا پنجره در محل قرار گیرد.

۳- در فضای خالی صفحه نمایش باید تصاویر کوچک از پنجره‌های باز دیگری که باقی مانده‌اند را مشاهده کنید. روی برنامه ای که می خواهید کلیک کنید و اگر می‌خواهید یک سوم صفحه را بگیرد، آن را به بخش دیگر صفحه نمایش بکشید. اگر می خواهید چهار پنجره به صورت همزمان داشته باشید، برنامه مورد نظرتان را به یکی از گوشه های باقی مانده کشانده و پنجره دیگر را انتخاب کنید تا محل باقی مانده را مشخص کنید.

هر زمان که بخواهید این وضعیت را تغییر دهید کافیست پنجره را از نوار ابزار به سمت دیگر صفحه بکشید.

میانبرهای کیبورد برای تقسیم صفحه نمایش
- اگر تمایل دارید به طور مکرر صفحه رایانه را بین پنجره‌ها تقسیم کنید، می‌توانید با استفاده از کلیدهای میانبر این کار را سریع‌تر انجام دهید.
- کشاندن پنجره به سمت چپ یا راست صفحه نمایش: فشردن همزمان کلید ویندوز و کلید جهت نمای راست یا کلید جهت نمای چپ
- کشاندن پنجره به یک گوشه صفحه یا یک چهارم آن: کلید ویندوز به همراه کلید جهت نمای راست یا کلید جهت نمای چپ و سپس کلیدهای جهت نمای بالا یا پایین
- بزرگ کردن یک پنجره: کلید ویندوز به همراه کلید جهت نمای بالا تا زمانی که پنجره همه صفحه نمایش را بگیرد
- بزرگ کردن پنجره یک چهارم به نیم پنجره: کلید ویندوز به همراه کلید جهت نمای بالا یا جهت نمای پایین

منبع: ایسنا
کد مطلب: 65273
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر