۰
plusresetminus
يکشنبه ۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۲

اندروید 12 جزئیات بسیار دقیقی از مصرف باتری را نشان خواهد داد

ایتنا- اخبار منتشر شده از نسخه بتا 2 اندروید 12 حاکی از ان است که نمایش اطلاعات مرتبط با میزان باتری استفاده شده توسط نرم‌افزارها از دقت بالایی برخوردار شده است.
اندروید 12 جزئیات بسیار دقیقی از مصرف باتری را نشان خواهد داد
اخبار منتشر شده از نسخه بتا 2 اندروید 12 حاکی از ان است که نمایش اطلاعات مرتبط با میزان باتری استفاده شده توسط نرم‌افزارها از دقت بالایی برخوردار شده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  androidpolice، یکی از مشخصه‌های اصلی نسخه‌های جدید اندروید بازطراحی اعلانات و تنظیم‌ها است و همین امر هم درباره اندروید 12 صادق است. هر دو جنبه در نسخه بتا 2 این سیستم عامل تغییرات چشمگیری داشته اند اما یکی از مهم‌ترین تغییراتی که به نوعی از نظرها جامانده است آمار باتری در تنظیمات سیستمی است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند مشاهده کنند که کدام نرم‌افزارها در بازه‌های زمانی دو ساعته روز گذشته بیشترین مصرف باتری را داشته‌اند.
 
گزارش‌های منتشر شده از کارشناسان XDA در توییتر حاکی از آن است که وضعیت باتری در مقایسه با نسخه بتا 1 و نسخه‌های قبلی اندکی تغییر کرده است. گرافی که نحوه استفاده از باتری را نشان می‌داد جای خود را به یک نمودار میله‌ای داده است که به بازه‌های زمانی دو ساعته تقسیم شده است. شما با ضربه زدن روی ستون‌های منفرد می‌توانید آمار باتری را در زیر نمودار به منظور نمایش نرم‌افزارها و ویژگی‌های سیستم محدود کنید. متأسفانه زمان روشن بودن صفحه نمایش هنوز در این نسخه نیز دیده نشده است.
 
 
البته به نظر می‌رسد که این نمودار قابل لمس جدید فقط به دستگاه‌های پیکسل محدود شده است و اگرچه امکان تغییر ظاهر نمودار در پیکسل 3 وجود داشت اما ضربه زدن روی ستون‌ها برای دریافت اطلاعات مرتبط با بازه‌های زمانی دو ساعته امکان پذیر نبود. در هر صورت تقریباً مطمئن هستیم که با انتشار نسخه پایدار اندروید 12، مشاهده آمار باتری در تلفن‌های پیکسل امکان پذیر خواهد بود.
 
کمپانی گوگل هر زمان که نسخه جدیدی از اندروید را عرضه کرده، نمایش اطلاعات باتری را بیش از پیش دقیق کرده است. اندروید 12 نیز در این راستا به صورت کامل برای نمایش آمار باتری از دوره‌های شارژ تکی صرف نظر کرده و نمایش اطلاعات  تعامل کاربران با تلفن همراهشان را در دستور کار قرار داده است.
 
البته اعمال این تغییر قضاوت درباره عمرباتری را برای منتقدان تلفن‌های همراه اندکی سخت کرده است و انجام این کار به خصوص با حذف زمان روشن بودن صفحه نمایش سخت‌تر نیز شده است. با این حال این آمار جدید به مردم عادی کند که نرم‌افزارهایی که بیشترین مصرف باتری را داشته شناسایی کنند و در رابطه با آن اقدامات لازم را انجام بدهند.
کد مطلب: 65240
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام