۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴

امکان استفاده از خدمات ورک‌اسپیس برای همه کاربران گوگل

ایتنا - گوگل تغییر بزرگی در خدمات آنلاین خود داد و مجموعه ابزارهای بهره وری ورک اسپس را به روی همه کاربرانی که حساب کاربری گوگل دارند، گشود.
امکان استفاده از خدمات ورک‌اسپیس برای همه کاربران گوگل


این اقدام گوگل به معنای آن است که کاربران برای استفاده از قابلیتهای بیشتر در سرویسهای گوگل درایو، میت، داکس، شیتس و سرویس‌های دیگر نیازی به داشتن پروفایل سازمانی ندارند. طبق بیانیه مطبوعاتی گوگل، اکنون بیش از سه میلیارد کاربر فعلی گوگل به ورک اسپیس به طور کامل دسترسی دارند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، کاربران باید گوگل چت را در جی میل فعال کنند تا دسترسی به خدمات یکپارچه گوگل را تجربه کنند. البته کاربران ممکن است تغییر بزرگی را احساس نکنند زیرا اکانتهای رایگان پیش از این به سرویسهایی مانند گوگل درایو و داکس دسترسی داشتند. اما ورک اسپیس قابلیتهایی نظیر پیشنهادهای هوشمند در ایمیلها یا اسناد را فراهم می کند و امکان منشن کردن افراد با استفاده از علامت @ برای افزودن آنها به وظایف و ارائه کردن اسناد، صفحات یا اسلایدها به شکل مستقیم در تماسهای گوگل میت وجود دارد.

در حالی که اکثر این قابلیتها اکنون رایگان شده است، گوگل نسخه پولی به نام Workspace Individual معرفی کرد که صاحبان شرکتهای کوچک را هدف گرفته و قابلیتهای پولی شامل خدمات رزرو هوشمند، دیدارهای ویدیویی حرفه ای، بازاریابی ایمیلی شخصی سازی شده و موارد دیگر را فراهم می کند.

گوگل نه تنها ورک اسپیس را به روی همه می گشاید بلکه بعضی قابلیتهای جدید را هم معرفی می کند. گوگل چت برای کار قدرتمندتر شده و بیشتر شبیه Slack می شود. با این حال ابزارهای همکاری بیشتری نسبت به این اپلیکیشن پیام رسانی فراهم می کند. گوگل همچنین اعلام کرد اسپیس با فایلها و وظایف یکپارچه می شود تا همه اطلاعات مربوط، مکالمات و فایلها برای یک پروژه سازماندهی شود. این یکپارچگی مطالب برای موضوعات می تواند در سطح سازماندهی مدیریت شود.

بعضی تصاویری که گوگل فراهم کرده است، نشان می دهد اسپیس به کاربران اجازه می دهد ستونی در سمت چپ برای چت با همکارانشان داشته باشند و دو سوم دیگر صفحه اسنادی که کاربر در حال ویرایش آنهاست را نمایش می دهد. در بالای ستون چت، کاربر گزینه ای برای نگاه کردن به مکالمه یا سوئیچ به فایلها یا وظایف دارد. همچنین کاربر می تواند از طریق یک منوی کشویی در بالای صفحه گروه متفاوتی را انتخاب کند که چت جدید و فایلها و وظایف همراه آن را باز می کند.

 

بر اساس گزارش انگجت، تماسهای ویدیویی هم ارتقا پیدا کرده و گوگل قابلیتهای بیشتری را که در سرویسهایی مانند زوم و تیمز مایکروسافت وجود داشت را به تماسهای ویدیویی خود افزود. گوگل میت از سپتامبر دارای گزینه کامپنیون می شود که به کاربران امکان می دهد از طریق ویدیوکنفرانس، در دیدارهای محل کار شرکت کنند. هدف از این کار فراهم سازی شرایط برابر کارمندان دورکار با همکارانشان است که حضور فیزیکی در محل کار دارند.

همچنین گوگل برای تقویت امنیت دیجیتالی، امکان رمزنگاری را فراهم می کند تا کاربران با کلیدهای رمزنگاری که در اختیار دارند، از داده های خود حفاظت کنند و اطلاعاتشان برای گوگل و سایرین غیرقابل رمزگشایی باشد.
کد مطلب: 65228
برچسب ها: گوگل
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام