۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

ممنوعیت جمع‌آوری اطلاعات کاربران واتس‌اپ در آلمان

ایتنا - یک سازمان ناظر بر حریم خصوصی در آلمان روز گذشته جمع آوری اطلاعات کاربران واتس اپ توسط فیس بوک را منع کرد.
ممنوعیت جمع‌آوری اطلاعات کاربران واتس‌اپ در آلمان

یوهانس کاسپار کمیسیونر حفاظت از اطلاعات هامبورگ اعلام کرد دستور ممنوعیت اضطراری ۳ ماهه صادر شده که به فیس بوک اجازه نمی‌دهد اطلاعات شخصی کاربران واتس اپ را برای مقاصد خود فراوری کند.

در بیانیه وی آمده است: هدف از صدور این دستور حفاظت از حقوق و آزادی میلیون‌ها کاربر در سراسر آلمان است. هدف ما جلوگیری از ضرر و خسارتی است که همراه چنین فرایندی به وجود می‌آید.

به گزارش ایتنا از مهر، این درحالی است که فیس بوک در اوایل سال جاری از طریق ارائه آپدیتی به کاربرانش اعلام کرد اطلاعات آنها را جمع آوری می‌کند و در صورتیکه آنها با این امر موافقت نکنند، حساب کاربری آنها تا ۱۵ می غیر فعال می‌شود. اما پس از خروج ناگهانی کاربران این پیام رسان، فیس بوک سعی کرد در این باره شفاف سازی کند و حتی چند روز قبل اعلام کرد حساب‌های کاربری افرادی که با آپدیت جدید موافقت نکرده‌اند را تا پایان مهلت تعیین شده محدود نمی‌کند و به کاربران چند هفته دیگر فرصت می‌دهد.

درهمین راستا نگرانی‌ها درباره غیر فعال شدن حساب کاربرانی که تا ۱۵ می با شرایط واتس اپ موافقت نکنند سبب شد، این سازمان ناظر بر حریم شخصی ماه گذشته فرایندهایی را آغاز کند.

دفتر کاسپار اعلام کرد آپدیت جدید که به فیس بوک اجازه می‌دهد به انبوهی از اطلاعات کاربران دسترسی یابد، بسیار گسترده و غیرشفاف است.

از سوی دیگر واتس اپ هرگونه ارتباط این آپدیت با فرایند گسترش جمع آوری اطلاعات در فیس بوک را رد و اشاره می‌کند آپدیت مذکور فقط به پیام‌های میان کاربران تجاری و مشتریان محدود است.
کد مطلب: 64931
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام