۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۵

جلوگیری از عرضه مصولات فناوری خارجی در هند

ایتنا - هند تلاش دارد تولیدات فناوری داخلی خود را گسترش دهد و احتمالاً به همین منظور از عرضه محصولات خارجی جلوگیری می‌کند.
جلوگیری از عرضه مصولات فناوری خارجی در هند

هند عرضه ۸۰ محصول شرکت های فناوری چینی و آمریکایی را به تاخیر انداخته تا آنها را وادار به ساخت دستگاه هایشان در هند کند.

به گزارش ایتنا از مهر، وزارت ارتباطات هند از ماه نوامبر تأیید دستگاه‌هایی با ماژول های وای فای ساخت چین را به حداقل رسانده است تا به این ترتیب شرکت‌ها را وادار کند محصولاتشان را در هند بسازند.

این اقدام تاکنون عرضه ۸۰ محصول شرکت‌های آمریکایی (از جمله دل و اچ پی) و شرکت‌های چینی (مانند لنوو و اوپو) را به تأخیر انداخته است.

وزارت ارتباطات هند هنوز به سوالات در این باره پاسخی نداده است. اما به گفته منابع آگاه دولت این کشور نسبت به شرکت‌ها یا گروه‌های صنعتی نیز پاسخگو نبوده است.

تأخیر در عرضه محصولات مدت کوتاهی پس از اختلافات مرزی بین چین و هند اتفاق افتاده است. در نتیجه این اختلافات هند تیک تاک و چند اپ دیگر را ممنوع کرد. البته وضعیت بین این دوکشور از آن زمان تاکنون آرامتر شده است. با این وجود چنین گزارشی در صورت تأیید صحت آن، روابط میان دو کشور را دوباره تیره می‌کند.

این درحالی است که وضعیت برای شرکت‌هایی با تأخیر در عرضه محصولات روبرو می‌شوند، نیز چندان خوشایند نیست. زیرا هند یکی از بزرگترین بازارهای فناوری دنیا است و آنها نمی‌توانند این کشور را نادیده بگیرند اما تعهد به تولید محلی داخل یک کشور عموماً نیازمند سرمایه گذاری‌های وسیعی است که طی چند سال انجام می‌شود و ثمر می‌دهد.
کد مطلب: 64900
برچسب ها: هند فناوری
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام