۰
plusresetminus
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۹

گام جدید اینستاگرام در رقابت با کلاب‌هاوس

ایتنا - فیس‌بوک قابلیت جدیدی را در داخل اینستاگرام لایو معرفی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد در هنگام پخش، دوربین گوشی را غیرفعال کنند.
گام جدید اینستاگرام در رقابت با کلاب‌هاوس


فیس‌بوک گزینه قطع صدا (میوت) در هنگام لایو را اضافه کرده است. این گزینه کوچک بوده اما از آن جهت معنادار است که فیس‌بوک از قابلیت کلاب هاوس در اپلیکیشن اینستاگرام کپی برداری کرده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این دو پلتفرم شبیه هم نیستند. کاربران در اینستاگرام نمی توانند مانند کلاب هاوس به یک مکالمه در لایو پیوسته و در آن شروع به صحبت کنند اما این موضوع ممکن است برای افرادی که تنها می خواهند صدایشان پخش شود اهمیتی نداشته باشد.

بر اساس گزارش انگجت، فیس‌بوک سابقه طولانی در کپی برداری از قابلیتهای اپلیکیشن‌های رقیب دارد که قابل توجه‌ترین آنها در اینستاگرام دیده می‌شوند. به عنوان مثال استوری کپی برداری از قابلیتی است که اپلیکیشن اسنپ چت را منحصر کرد. فیس‌بوک پس از این که اسنپ پیشنهاد خرید سه میلیارد دلاری را رد کرد، استوری را به اینستاگرام اضافه کرد. قابلیت "ایسنتاگرام ریلز" هم کپی برداری از تیک تاک است. البته فیس بوک تنها شرکت فناوری نبوده که تلاش کرده از کلاب هاوس کپی برداری کند و پیش از این توییتر، ردیت و دیسکورد هم اقدام مشابهی انجام داده‌اند.
کد مطلب: 64839
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای