۰
plusresetminus
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵
از سوی اتحادیه اروپا

اپل متهم به رفتارهای غیرقابتی شد

ایتنا - ارائه این اتهامات علیه تولید کننده آیفون پس از آن مطرح شده که یک سرویس انتشار موسیقی از اپل شکایت کرد.
اپل متهم به رفتارهای غیرقابتی شد

اتحادیه اروپا به طور رسمی اپل را متهم کرد در بازار پخش موسیقی رفتارهای غیررقابتی انجام داده است. چنین پرونده‌ای ممکن است به جریمه ای تا ۱۰ درصد گردش مالی اپل منجر شود.

به گزارش ایتنا از مهر، قانونگذاران اتحادیه اروپا اپل را به اختلال در رقابت در بازار پخش موسیقی متهم کردند. چنین پرونده‌ای ممکن است به جریمه‌ای سنگین و تغییراتی در روش‌های کسب و کار پرسود تولید کننده آیفون منجر شود.

ارائه این اتهامات علیه تولید کننده آیفون پس از آن مطرح شده که یک سرویس انتشار موسیقی از اپل شکایت کرد.

این نخستین باری است که اتحادیه اروپا اتهامات ضدرقابتی علیه اپل مطرح می‌کند البته دو طرف این کشمکش قبلاً با یکدیگر چالش‌هایی داشته‌اند که بیشتر آنها مربوط به اختلافات درباره مالیات‌های چندمیلیارد دلاری بوده است.

اکنون اپل، اسپاتیفای و دیگر طرف‌های دعوی می‌توانند پاسخگو باشند. اگر این پرونده پیگیری شود، اتحادیه اروپا می‌تواند خواهان امتیازاتی شود و جریمه‌ای معادل ۱۰ درصد گردش مالی جهانی اپل (تا ۲۷ میلیارد دلار) برای این شرکت وضع کند.

این در حالی است که شرکت سوئدی انتشار موسیقی دو سال قبل طی شکایتی اعلام کرد اپل ناعادلانه رقبای سرویس اپل موزیک را محدود می‌کند.

مجری رقابت اتحادیه اروپا، در بیانیه اعتراضی خود با بیان این اتهام، نوشت: این مسئله مربوط به قوانین محدودکننده اپل برای اپ استور خود است که توسعه دهندگان را مجبور می‌کند از سیستم پرداخت داخل اپ استفاده کنند و اجازه نمی‌دهد آنها درباره گزینه‌های خرید دیگر به کاربران اطلاع رسانی کنند.

مارگارت وستاگر کمیسیونر رقابت اتحادیه اروپا اعلام کرد نشانه‌های واضح و روشن حاکی از آن است که قوانین اپ استور اپل روی کسب و کار پخش موسیقی و به طور وسیع‌تر روی توسعه دهندگان اپلیکیشن تأثیر می‌گذارد.

به گفته او اپل باید به این اقدامات محدود کننده پایان دهد و از هرگونه اقدامات تکرار کننده آنها دوری کند.

وستاگر در این باره گفت: ما با حوزه‌های دیگری که پرونده‌های مشابهی را دنبال می‌کنند، تماس داریم که عبارتند از هلند، استرالیا و آمریکا.
کد مطلب: 64838
برچسب ها: اپل شکایت
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای