کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

شکایت از اپل بابت ادعاهای دروغین درباره ضد آب بودن آیفون

سايت خبری ايتنا , 9 ارديبهشت 1400 ساعت 4:04

ایتنا- کمپانی اپل بار دیگر در رابطه با ادعاهای مرتبط با ضد آب بودن آیفون‌های خود و همچنین سیاست‌های نادرست گارانتی دستگاه‌ها به دادگاه کشیده شد.


کمپانی اپل بار دیگر در رابطه با ادعاهای مرتبط با ضد آب بودن آیفون‌های خود و همچنین سیاست‌های نادرست گارانتی دستگاه‌ها به دادگاه کشیده شد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  ubergizmo، اپل آیفون‌های جدیدتر خود را با ایده مقاومت در برابر آب و رطوبت طراحی کرد. با این حال برخی از کاربران تصور می‌کنند که اپل در ادعاهای مرتبط با این قابلیت اغراق کرده است و به همین دلیل از این کمپانی شکایت کرده اند.
 
در این شکایت ادعا شده است که اپل قابلیت‌های مقاوم بودن در برابر آب ایفون‌های خود را دست بالا گرفته است. در این شکوائیه ادعا شده است که اگرچه المان‌های مقاومت در آیفون‌های جدید افزایش یافته است اما تمامی این ادعاها بر اساس تست‌های آزمایشگاهی است که در آن از آب راکد و خالص استفاده است.
 

 
 
به این ترتیب آیفون‌ها در دنیای واقعی که آب ممکن است چندان تمیز و راکد نباشد خراب می‌شوند که پوشش گارانتی نیز شامل حال آنها نمی شود.
 
در این شکایت همچنین آمده است که اپل معمولا ضمانت دستگاه هایی که اندیکاتور تماسی آنها قرمز شده است را رد می‌کند و این برخلاف پیشنهاد‌های این کمپانی به مشتریان مبنی بر اب کشی آیفون هایی است که ممکن است با مایعاتی نظیر آب میوه یا قهوه خیس شده باشند. در هر حال انجام همین آبکشی هم موجب قرمز شدن اندیکاتور و خارج شدن دستگاه از گارانتی می‌شود.
 
این اولین باری نیست که از اپل در رابطه با ادعاهای مرتبط با ضد آب بودن آیفون‌های خود شکایت می‌شود و البته آخرین هم نخواهد بود. با این حال بازنگری در سیاست‌های مرتبط با ضمانت آیفون‌ها و پوشش دهی دستگاه هایی که اندیکاتور آنها قرمز شده است ممکن است راه نجات اپل از این شکایت‌های پی در پی باشد.
 


کد مطلب: 64809

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/64809/شکایت-اپل-بابت-ادعاهای-دروغین-درباره-ضد-آب-بودن-آیفون

ايتنا
  https://www.itna.ir