کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

عکس روز ناسا

دنباله حاصل از پرتاب کرو-۲ از شرکت اسپیس‌ایکس

سايت خبری ايتنا , 12 ارديبهشت 1400 ساعت 20:56

ایتنا - چندروز پیش، آسمان قبل از طلوع فجر بر فراز ساحل بندر هند واقع در فلوریدا در ایالات متحده، نسبتاً آرام به نظر می‌رسید. اما پس از پرتاب موشک، تا حدی روشن و نورانی شد. مأموریت SpaceX Crew-2 ناسا سوار بر موشک قدرتمند Falcon 9 به فضا پرتاب شد.


در آسمان چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ چندروز پیش، آسمان قبل از طلوع فجر بر فراز ساحل بندر هند واقع در فلوریدا در ایالات متحده، نسبتاً آرام به نظر می‌رسید. اما پس از پرتاب موشک، تا حدی روشن و نورانی شد. مأموریت SpaceX Crew-2 ناسا سوار بر موشک قدرتمند Falcon 9 به فضا پرتاب شد.

در منتهی‌الیه سمت چپ در فیلم برگزیده توالی زمانی (با فشرده‌سازی 12 دقیقه در قالب 8 ثانیه)، دنباله روشن حاصل از پرتاب را می‌بینیم. موشک تا جایی بالا رفت که جوّ بسیار رقیق بود و باعث می‌شد دنباله آن همزمان که با بالا آمدن خورشید روشن‌تر می‌شد، گسترش نیز پیدا کند.

همزمان با ناپدید شدن کپسول Crew-2 در افق، دنباله مربوط به فرود مرحله اول حاصل از بازگشت Falcon 9 که به سمت جایگاه SpaceX در اقیانوس اطلس در حال فرود است نیز مشاهده می‌شود. انتظار می‌رود کپسول سرنشینان Endeavour در فضا، صبح امروز با ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) پهلو بگیرد و چهار فضانورد در آنجا پیاده شوند.

فضانوردان Crew-2 برای کمک به انجام آزمایش‌های دارویی با استفاده از تراشه‌های بافتی (تراشه‌های کوچک میکروسیال که اندام‌های انسانی را شبیه‌سازی می‌کنند)، به اکسپدیشن ۶۵ پیوستند و به سرعت در میدان جاذبه ضعیف ISS قرار گرفتند.

 


کد مطلب: 64780

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/64780/دنباله-حاصل-پرتاب-کرو-۲-شرکت-اسپیس-ایکس

ايتنا
  https://www.itna.ir