۰
plusresetminus
يکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷
نماینده مجلس:

اگر دولت الکترونیک راه اندازی شده بود، دورکاری حداکثری میسر می‌شد

ایتنا - نماینده مجلس: مردم نیازهایی دارند که باید به خاطر آن به ادارات و مراکز دولتی مراجعه کنند. این ما هستیم که باید شرایط را فراهم می کردیم.
اگر دولت الکترونیک راه اندازی شده بود، دورکاری حداکثری میسر می‌شد

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز زیرساخت راه اندازی دولت الکترونیک به طور کامل فراهم نشده، گفت: اگر اراده لازم برای راه اندازی دولت الکترونیک وجود داشت بسیاری از مراجعات مردم به اداره‌ها برای گرفتن خدمات دولتی انجام نمی‌شد و امکان دورکاری حداکثری نیز میسر بود.

به گزارش ایتنا از ایسنا، سید علی موسوی اظهار کرد: امروز و در شرایط بعد از بحران کرونا موضوع آماده سازی زیرساخت‌ها بسیار مهم است و دولت الکترونیک همین جا معنا پیدا می کند. اگر زیرساخت‌های ما آماده بود و دولت الکترونیک راه اندازی شده بود جلوی بسیاری از مراجعات مردم به ادارات و ازدحام‌ها نیز گرفته می‌شد و بسیاری از ضرر و زیان‌های ناشی از تجمعات اتفاق نمی افتاد.

وی افزود: در حال حاضر به نظر می‌رسد زیرساخت‌ها خیلی آماده نیست و کم کاری برخی مسئولین از جمله وزارت ارتباطات در این موضوع دخیل است. اینترنت ملی هم از مسائل مهم در این عرصه است، متاسفانه ما با کمبود زیرساخت مواجهیم و در نتیجه نتوانستیم دولت الکترونیک را به طور کامل راه بیندازیم.

موسوی ادامه داد: مردم تقصیری ندارند و نیازهایی دارند که باید به خاطر آن به ادارات و مراکز دولتی مراجعه کنند. این ما هستیم که باید شرایط را فراهم می کردیم. البته ما این ظرفیت و تکنولوژی را هم داریم که اگر این شرایط فراهم شود می توان برای دورکاری حداکثری کارمندان نیز زمینه سازی کرد اما تا آن زمان خواهش ما از مردم این است که پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت کنند تا در این شرایط آسیبی به آنها نرسد.

این نماینده مجلس یادآور شد: به وجود آمدن این شرایط اراده مسئولین خصوصا وزارت ارتباطات را می طلبد. اگر زیرساخت دولت الکترونیک فراهم شود دیگر نیازی به بسیاری از مراجعات فیزیکی مردم ندارد و مردم می‌توانند مشکلات خود را در بستر اینترنت حل کنند.
کد مطلب: 64776
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير