۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

مشاهده لایک‌های اینستاگرام اختیاری می‌شود

ایتنا - اینستاگرام در یک آزمایش جهانی که از روز چهارشنبه آغاز شد، به کاربران امکان می‌دهد مشاهده شمارشگر لایک پست‌های خود یا کاربران دیگر را به اختیار خود مخفی کنند.
مشاهده لایک‌های اینستاگرام اختیاری می‌شود


این سایت اشتراک گذاری عکس که متعلق به شرکت فیس بوک است، اعلام کرد آزمایش اخیر پس از مشاهده واکنش‌های گوناگون به آزمایش‌های مربوط به حذف لایک‌ها که معیاری برای سنجش محبوبیت هستند، انجام می شود.

به گزارش ایتنا از ایسنا، سخنگوی اینستاگرام در بیانیه‌ای اعلام کرد در سال ۲۰۱۹ ما پنهان کردن شمارشگر لایک را برای گروه کوچکی از کاربران آغاز کردیم تا دریابیم آیا این اقدام باعث فشار روانی کمتر در زمان ارسال پست در اینستاگرام می‌شود. برخی از کاربران این اقدام را مفید یافتند اما برخی دیگر خواهان مشاهده شمارشگر لایک بودند تا بتوانند ببینند چه پست‌هایی محبوب هستند.

سخنگوی اینستاگرام در واکنش به درخواست کاربران برای کنترل‌های بیشتر در خصوص چگونگی تعامل با محتوا در این پلتفرم، گفت: فیس‌بوک هم در حال آزمایش تجربه مشابهی است که در هفته های آینده به اجرا گذاشته می شود. فیس‌بوک پیش از این مخفی کردن لایک در پست‌های دیگران در استرالیا را آزمایش کرده بود.

اینستاگرام ماه گذشته به طور تصادفی لایک‌های شمار زیادی از کاربران را پنهان کرد که باعث واکنش شدید شد. برخی از کاربران چنین اقدامی را گام مهمی برای سلامت روان کاربران می دانند در حالی که برخی دیگر بر این باورند که چنین اقدامی برای تولیدکنندگان محتوا که با برندها همکاری می کنند، فاجعه است.

بر اساس گزارش رویترز، کاربران در تست اینستاگرام می توانند به طور خصوصی شمارش لایک خود را مشاهده کنند. این آزمایش درصد کمی از کاربران جهانی اینستاگرام را دربرمی گیرد اما این شرکت به شمار دقیق آنها اشاره نکرده است.
کد مطلب: 64700
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام