کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رفع مشکل کمبود پردازنده در جهان در بودجه پیشنهادی جو بایدن

سايت خبری ايتنا , 23 فروردين 1400 ساعت 11:46

ایتنا- بودجه پیشنهادی دولت بایدن شامل بخشی برای اختصاص 150 میلیون دلار برای مبارزه با مشکل کاهش تولید پردازنده‌های آمریکایی است.


بودجه پیشنهادی دولت بایدن شامل بخشی برای اختصاص 150 میلیون دلار برای مبارزه با مشکل کاهش تولید پردازنده‌های آمریکایی است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، به نظر می‌رسد که بایدن به منظور مبارزه با مشکل کمبود پردازنده‌ها تنها به فرمان‌های اجرایی اتکا نداشته است. گزارش‌های به دست آمده از The Verge حاکی از آن است که کاخ سفید به تازگی اولین پیشنهاد بودجه خود را مطرح کرده است و در آن از برنامه‌ای برای صرف 150 میلیون دلار برای ایجاد دو برنامه موسسه نوآوری تولیداتی برای تولید پردازنده نام برده است.
 
بر اساس اطلاعات مندرج در این بودجه، این موسسه آمریکا را در بازپس گیری عنوان «راهبر جهانی» در زمینه تولید فناوری‌های نیمه هادی یاری خواهد کرد. این پیشنهاد نه تنها طرح کلی این موسسه در رسیدن به اهدافش را برشمرده است بلکه در آن در رابطه با کمپانی هایی که از پشتیبانی آن برخوردار خواهند شد نیز صحبت شده است.
 

 
 
اینتل و سامسونگ از میان کمپانی‌های کاندید با کارخانه‌های تراشه سازی آمریکا بیشتری آشنایی را دارند و علاوه بر این دو کمپانی TSMC نیز به زودی کارخانه خود را در ایالت آریزونا برپا خواهد کرد. این سرمایه گذاری‌ها تنها بخش کوچکی از بسته بزرگ 1.5 تریلیون دلاری دولت بایدن است که متضمن پشتیبانی پروژه هایی در رابطه با انرژی پاک، توسعه پهنای باند در مناطق روستایی و افزایش استفاده از خودروهای برقی در این دولت شده است.
 
هنوز مشخص نیست که آیا اقداماتی که در راستای افزایش تولید پردازنده‌ها انجام می‌شود نتیجه بخش خواهد بود یا خیر. البته لازم به ذکر است که  موفقیت این موسسه بیشتر از سرمای گذاری مستیم به رویکرد دقیقی که در پیش گرفته است وابسته است. با این حال نشان دهنده نگرانی هایی در رابطه کاهش تولید تراشه‌های آمریکایی به اقتصاد این کشور است.
 
کمپانی‌های فورد، جنرال موتورز، اپل و سایرین در حال حاضر با مشکلات مربوط به کاهش تولید پردازنده‌ها درگیر هستند و اگر این بودجه پیشنهادی تایید شود می‌تواند امکان ایجاد فاجعه‌ای محتمل در آینده را تا جای ممکن کاهش بدهد.
 


کد مطلب: 64651

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/64651/رفع-مشکل-کمبود-پردازنده-جهان-بودجه-پیشنهادی-جو-بایدن

ايتنا
  https://www.itna.ir