۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

نسخه جعلی کلاب‌هاوس مجهز به بدافزاری مخرب

ایتنا- تبلیغ فیس بوکی جدیدی با محتوای عرضه کلاب هاوس برای کامپیوتر، دستگاه شمار زیادی از کاربران را با بدافزارهای مخرب آلوده کرده است.
فریب نسخه جعلی کلاب‌هاوس برای کامپیوتر را نخورید
تبلیغ فیس‌بوکی جدیدی با محتوای «عرضه کلاب هاوس برای کامپیوتر»، تعداد زیادی از دستگاه‌ها را از طریق بدافزارهای مخرب آلوده کرده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  phonearena، همانطور که می‌دانید نسخه اندروید نرم‌افزار کلاب هاوس هنوز به بازار نیامده است و چندین هکر با سو استفاده از این موضوع کاربران اندروید را به نصب نسخه‌های جعلی و سرشار از بدافزار این شبکه اجتماعی ترغیب کرده‌اند.
 
گزارش‌های به دست آمده از TechCrunch حاکی از آن است که مجرمان اینترنتی به تازگی تبلیغات جدیدی را درباره نسخه کامیپوتر کلاب هاوس روی فیس‌بوک قرار داده‌اند که نه تنها کاملا جعلی است، بلکه پر از بد افزارهای مختلف است و نصب آن امنیت کاربران را با خطرهای جدی مواجه می‌کند. 
 
به یاد داشته باشید که نسخه رسمی کلاب هاوس تنها برای iOS عرضه شده است. این چت روم صوتی به تازگی به یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب تبدیل شده است اما کاربران برای ورود به آن به دعوت نامه نیاز دارند و تنها می‌توانند این نسخه رسمی را از اپ استور دانلود کنند. تبلیغاتی که درباره نسخه‌های دیگر این شبکه اجتماعی در فیس‌بوک دیده می‌شود کاربران را به صفحاتی متصل می‌کند که اشاعه دهنده نسخه‌های جعلی آن هستند.

 
 
 
با باز کردن این تبلیغ خاص وب‌سایتی جعلی برای دانلود نسخه کامپیوتر کلاب‌هاوس باز می‌شود. لینکی در این وب سایت وجود دارد که با ضربه زدن روی آن بدافزاری روی دستگاه قربانی نصب می‌شود. این نرم‌افزار مخرب از یک سرور C&C دستور دریافت می‌کند.
 
برخی از دستگاه‌های قربانی‌ها به باج‌افزارهایی مجهز شده‌اند که برای اجازه ادامه کار دستگاه از کاربر درخواست پول می‌کنند. هاست وب سایت‌های جعلی کلاب هاوس در روسیه قرار دارد. فیس‌بوک هنوز درباره تعداد کلیک‌های این تبلیغ اطلاعاتی را افشا نکرده و تنها اظهار داشته است که از سه شنبه تا پنج شنبه هفته گذشته 9 تبلیغ در این زمینه روی فیس‌بوک قرار گرفته است.
 
این تبلیغات جعلی با ذکر این که کلاب هاوس هم اکنون برای کامپیوتر در دسترس است و نمایش تصویری از پل دیویسون و روهان ست به عنوان بنیان گذاران این نرم‌افزار کاربران را فریب داده‌اند. این تبلیغات از آن زمان تا کنون از مجموعه تبلیغات فیس‌بوک حذف شده‌اند.
کد مطلب: 64642
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام