d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - بهینه سازی قابلیت حالت تاریک در بخش ناشناس گوگل کروم
۰
plusresetminus
شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۶

بهینه سازی قابلیت حالت تاریک در بخش ناشناس گوگل کروم

ایتنا- کمپانی گوگل به زودی قابلیت حالت تاریک را برای پنجره‌های باز شده در حالت ناشناس گوگل کروم بهینه سازی خواهد کرد.
بهینه سازی قابلیت حالت تاریک در بخش ناشناس گوگل کروم
کمپانی گوگل به زودی قابلیت حالت تاریک را برای پنجره‌های باز شده در حالت ناشناس گوگل کروم بهینه سازی خواهد کرد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، از زمانی که مردم به تناژ رنگ تیره در دنیای رابط کاربری علاقه مند شدند، کمپانی‌ها به صورت گسترده قابلیت حالت تاریک را برای نرم‌افزارهای خود عرضه کردند. امروز اغلب نرم‌افزارها و حتی مرورگرهای وب گزینه‌ای را برای تیره و روشن کردن تم رنگ رابط کاربری در اختیار کاربر قرار داده اند و کروم نیز از این قاعده جدا نیست. با این حال پیاده سازی این قابلیت در این مرورگر چندان عالی نبوده است و همچنان جای پیشرفت وجود داشته است.
 
هر شخصی که از حالت ناشناس در کروم استفاده می‌کند می‌داند که حالت تاریک در این بخش آنچنان که باید تیره نیست. هنوز المان‌های مختلفی در حالت تاریک این بخش روشن مانده اند اما گوگل سعی دارد که در به روز رسانی جدید خود مشکل یاد شده را حل کند.
 
تنظیمات جدید گوگل به رابط کاربری حالت ناشناس دیکته می‌کند که از تنظیم حالت نور یک سیستم عامل و همچنین هرگونه تنظیمات دیگری که ممکن است با حالت تاریک تداخل داشته باشد ، چشم پوشی کند. به این ترتیب حالت تاریک به صورت کلی و بدون دخالت هر گونه تنظیم رنگ شخصی سازی شده دیگر برای پنجره‌های حالت ناشناس فعال می‌شود.
 
 
 
دلیل این که کروم رنگ رابط کاربری پنجره‌های حالت ناشناس را با پنجره‌های عادی به شدت متمایز کرده است، این است که کاربر بتواند با یک نگاه این پنجره‌ها را از هم تشخیص بدهد اما گوگل با معرفی تنظیما آزمایشی جدید در ساخت‌های کاناری کروم برای ویندوز، مک، لینوکس و سیستم عامل کروم به کاربران انتخاب دیگری برای تم رنگی این قابلیت ارائه کرده است.
 
کاربران پس از رفتن به ادرس chrome://flags در مروگر خود دو پرچم جدید را برای روشن کردن قابلیت‌های متفاوت مشاهده می‌کنید. با انتخاب گزینه Enforces dark mode UI on desktop مروگر به حالت تاریک دستور می‌دهد که تنظیمات حالت روشن یا هرگونه تنظیمات شخصی سازی شده دیگر را به هنگام روشن کردن حالت تاریک در پنجره‌های حالت ناشناس نادیده بگیرد. همچنین با روشن کردن پرچم Enable Incognito brand consistency for desktop تم‌ها و پس زمینه‌های شخصی سازی شده حذف می‌شوند.
 
در حال حاضر این قابلیت‌ها برای کروم کاناری در دسترس است اما به زودی می‌توانید آنها را در ساخت‌های اصلی این مرورگر در بخش تنظیمات مشاهده کنید.
 
کد مطلب: 64597
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام