۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۱

هکرها ۵۰ میلیون دلار از ایسر باج می‌خواهند

ایتنا - این بزرگترین و بی‌سابقه‌ترین حمله باج افزاری به یک شرکت تجاری بزرگ در جهان است. شرکت ایسر در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ سه میلیارد دلار درآمد داشته است.
هکرها ۵۰ میلیون دلار از ایسر باج می‌خواهند

باج‌افزار نویسان با سوءاستفاده از یک آسیب‌پذیری در اکسچینج سرور مایکروسافت توانسته‌اند به شبکه رایانه‌ای شرکت ایسر نفوذ کرده و با رمزگذاری آن خواستار دریافت باج شوند.

به گزارش ایتنا از مهر، حمله یادشده توسط گروه باج‌افزاری رویل صورت گرفته و آنها از این شرکت تایوانی ۵۰ میلیون دلار باج طلب کرده‌اند تا از قفل کردن اطلاعات آن دست بردارند.

این بزرگترین و بی‌سابقه‌ترین حمله باج افزاری به یک شرکت تجاری بزرگ در جهان است. شرکت ایسر در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ سه میلیارد دلار درآمد داشته است.

گروه رویل عامل حمله باج افزاری به شرکت تراولکس در سال ۲۰۲۰ نیز بوده و در آن زمان ۶ میلیون دلار باج از آن طلب کرده بود. اعضای این گروه برای اثبات ادعای خود تصاویری از اطلاعات مسروقه از ایسر را نیز در بخش تاریک وب به اشتراک گذاشته‌اند.

آنان تا ۲۸ مارس یعنی هشت روز دیگر به ایسر مهلت داده‌اند تا باج درخواستی را بپردازد و در غیر این صورت باید منتظر افشای اطلاعات حساس مسروقه در وب باشد. باج افزار نویسان همچنین به ایسر اطلاع داده‌اند که در صورت پرداخت باج تا روز چهارشنبه این هفته از ۲۰ درصد تخفیف بهره مند خواهد شد.

ایسر از اطلاع رسانی دقیق در این زمینه خودداری کرده، اما وجود شرایط غیرعادی در برخی کشورهای محل فعالیت خود را تأیید کرده و افزوده که موضوع را به اطلاع پلیس و مقامات قضائی رسانده است. نقص امنیتی در مایکروسافت اکسچینج تا به حال مشکلاتی را برای برخی شرکت‌ها و مؤسسات دولتی در سراسر جهان ایجاد کرده است.
کد مطلب: 64493
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام