۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۴

گزارشی از ضعیت اینترنت ثابت در میان کشورهای جهان

ایتنا - در حال حاضر در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۵۵ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۴ از میان ۱۷۵ کشور می‌رساند.
گزارشی از ضعیت اینترنت ثابت در میان کشورهای جهان


سرعت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه بوده و یکی از فاکتورهای کیفی خدمات اینترنتی محسوب می‌شود و وب‌سایت Speedtest  شاخص‌های جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می‌کند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت‌برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی‌ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود  ۵۱.۲۸ مگابیت‌برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی‌ثانیه بود.

طبق آخرین آمار منتشرشده در اسپیدتست، تا ماه فوریه سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۹۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل،  ۱۲.۴۹ مگابیت‌برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی‌ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۷.۵۲ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۷۹ مگابیت‌برثانیه و تاخیر ۲۰ میلی‌ثانیه است.
 

رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه فوریه ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۷۷.۱۶ مگابیت‌برثانیه)، قطر (۱۷۱.۱۵ مگابیت‌برثانیه)، کره جنوبی (۱۶۶.۴۱ مگابیت‌برثانیه)، چین (۱۴۸.۶۲ مگابیت‌برثانیه) و عربستان سعودی (۱۱۹.۰۶ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد.

همچنین رتبه یک تا پنج اینترنت پهن‌باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور ( ۲۳۸.۵۹ مگابیت‌برثانیه)، هنگ‌کنگ (۲۳۱.۷۰ مگابیت‌برثانیه)، تایلند (۲۱۷.۷۰ مگابیت‌برثانیه)، رومانی (۲۰۵.۸۹مگابیت‌برثانیه) و دانمارک (۱۹۷.۲۷ مگابیت‌برثانیه) تعلق دارد.

در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۵.۵۷ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۱.۴۷ اینترنت موبایل، مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۸۴ از میان ۱۴۱ کشور رسانده است. این در حالی است که در ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۰۹ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۳۹ مگابیت‌برثانیه بود.

 

همچنین طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از اوکراین و فیلیپین کندتر و از موریس و سورینام سریع‌تر است.

 

در حال حاضر در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۵۵ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۳۵ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۴ از میان ۱۷۵ کشور می‌رساند. این درحالی است که در ژانویه ۲۰۲۱ در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۴۲ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲ مگابیت‌برثانیه بود و ایران در جایگاه ۱۳۱ قرار داشت.

همچنین طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران در حال حاضر از سومالی و نیکاراگوئه کندتر و از توگو و تانزانیا سریع‌تر است.

 
کد مطلب: 64473
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر