d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - هشدار دولت به استخراج‌کنندگان رمزارز در خانه
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳

هشدار دولت به استخراج‌کنندگان رمزارز در خانه

ایتنا - مطابق اعلام صنعت برق کشور، این اقدام به وسایل داخل واحد مسکونی و همچنین همسایگان ساختمان و نیز شبکه برق، خسارت وارد می‌کند.
هشدار دولت به استخراج‌کنندگان رمزارز در خانه
موضوع ماینینگ و استخراج رمزارزها، مدت‌هاست که در رسانه‌ها و محافل مورد بحث و گفت‌وگو و گاه مخالفت و برخورد قرار گرفته است.
در این زمینه، متولی صنعت برق کشور چندین بار دیدگاه‌ها و ضوابط موجود را یادآوری کرده، و نیز از کشف و برخورد با متخلفین و سوءاستفاده‌کندگان خبر داده است.

      در این زمینه بخوانید:
      - رئیس کمیسیون انرژی مجلس: مرغداری‌ها و گاوداری‌ها به محل استخراج ارز تبدیل شدند


به گزارش ایتنا، از آنجا که استخراج رمزارزها چندان کار پیچیده‌ای نیست و با سرمایه‌گذاری و فضای کم نیز قابل انجام است، برخی مبادرت به این اقدام حتی در منازل شخصی کرده‌اند.
به همین دلیل، از سوی متولیان صنعت برق به تازگی به این دسته از افراد هشدار داده شده است.

سخنگوی صنعت برق کشور در این خصوص اعلام کرده که جریمه سنگینی برای استخراج کنندگان رمز ارز در خانه‌های مسکونی علاوه به همراه ضبط این دستگاه‌ها و تحویل به مراجع قضایی اعمال خواهد شد.
مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گویی تلویزیونی با اشاره به اینکه افزایش نرخ رمز ارز سبب ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاری در این بخش شده است اظهار کرد: به همین دلیل، صاحبان سرمایه‌های خرد، بصورت غیرمجاز اقدام به خرید دستگاه‌های کم‌بازده می‌کنند که این موضوع سبب افزایش قابل توجه مصرف برق خواهد شد.

وی همچنین هشدار داده که با نصب این دستگاه‌ها در منازل، به وسایل داخل واحد مسکونی و همچنین همسایگان ساختمان و نیز شبکه برق، خسارات وارد می‌شود.
وی افزود: در صورت شناسایی این گروه از استخراج کنندگان رمز ارز، برق واحد متخلف به نرخ برق صادراتی که رقم بسیار بالایی است، محاسبه می‌شود.

سخنگوی برق کشور همچنین توصیه کرده که این افراد، کار خود را در مراکز مجاز انجام دهند: متقاضیان استخراج رمز ارز می‌توانند در سطح گسترده این مزارع را در شهرک‌های صنعتی مشخص شده نصب کنند و البته برق آنها نیز با نرخ مشخص و بدون دریافت یارانه محاسبه خواهد شد.

رجبی مشهدی همچنین خواستار کمک مردم در شناسایی مراکز غیرمجاز فعال در این زمینه شده است.

    بیشتر بخوانید:
    - آیا میان قطعی برق در کشور و استخراج رمزارز ارتباطی هست؟
    - کشف بیش از هزار مزرعه غیرمجاز استخراج بیت‌کوین در ایران
    - سردرگمی در حوزه استخراج رمزارزها

  
 
کد مطلب: 64385
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام