۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۷

فیس‌بوک متهم به تبعیض نژادی شد

ایتنا - سه متقاضی شغلی و یک مدیر فیس‌بوک ادعا می‌کنند این شرکت علیه کارمندان سیاه پوست تبعیض قائل می‌شود و در همین راستا تحقیقاتی در فیس‌بوک انجام می‌شود.
فیس‌بوک متهم به تبعیض نژادی شد

سه متقاضی شغلی و یک مدیر فیس‌بوک ادعا می‌کنند این شرکت علیه کارمندان سیاه پوست تبعیض قائل می‌شود و در همین راستا تحقیقاتی در فیس‌بوک انجام می‌شود.

به گزارش ایتنا از مهر، وکلای سه متقاضی کار و یک مدیر فیس‌بوک، اعلام کرده‌اند «کمیسیون فرصت‌های شغلی مساوی» (EEOG) آمریکا درباره تبعیض نژادی در استخدام و ترفیع کارمندان این شرکت تحقیق جامعی انجام می‌دهد.

اجرای تحقیق سیستمیک بدان معناست کهEEOG درباره سیاست‌های شرکتی تردید دارد که احتمالاً به تبعیض گسترده منجر می‌شوند.

این کمیسیون دولتی به طول معمول با واسطه‌گری اختلافات را حل می‌کند یا اجازه می‌دهد شاکیان از کارفرما شکایت کنند. اما مقامات این آژانس چند پرونده سیستمیک طراحی کرده‌اند و به بازرس‌ها اجازه می‌دهند اطلاعات شرکتی را تحلیل کنند که این امر احتمالاً به یک شکایت وسیع‌تر و دسته جمعی منجر می‌شود.

اسکار ونسزی مدیر عملیات‌های فیس‌بوک و دو متقاضی شغلی در جولای ۲۰۲۰ این اتهامات را به آژانس مذکور اعلام کرده‌اند. همچنین متقاضی دیگری نیز در ماه دسامبر ادعای خود را عنوان کرد. آنها ادعا کرده‌اند که فیس بوک با تکیه بر ارزیابی موضوعی و ترویج کلیشه‌های نژادی مشکل دار، علیه کاندیداها و کارمندان سیاه پوستان تبعیض قائل می‌شود.

البته آژانس مذکور اتهامات را علیه فیس‌بوک مطرح نکرده و ممکن است این تحقیقات چند ماه دیگر طول بکشد و نتیجه آن حاکی از عدم خطای فیس بوک در این زمینه باشد.
کد مطلب: 64378
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام