۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۰

کیفیت دوربین گلکسی S21 اولترا قابل قبول نیست!

ایتنا - این گوشی همچنان نویز تصویر بیشتری را نسبت به گلکسی S20 اولترا (که خودش از این نظر ضعیفتر از رقبایش در هواوی، اپل و حتی شیائومی بود) به ثبت می‌رساند.
کیفیت دوربین گلکسی S21 اولترا قابل قبول نیست!
اگرچه نمی‌توان عملکرد سامسونگ در حوزه عکاسی موبایل را افتضاح دانست ولی در غیریکدست بودن آن تردید چندانی وجود ندارد. با اینکه با دستگاه‌های سامسونگ می‌توان عکس‌ها و ویدئوهای بسیار خوبی ثبت کرد ولی، حداقل تا جائی که از آنالیزهای وبسایت DxOMark پیداست، در نگاهی جامع نمی‌توان سامسونگ را بهترین شرکت در این حوزه دانست.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، از هر نسل جدیدی از پرچمداران گلکسی S و گلکسی نوت انتظار می‌رود که پیشرفتی را در این حوزه رقم بزنند ولی به نظر می‌رسد که چنین چیزی برای گلکسی S21 Ultra 5G صدق نمی‌کند و این اسمارتفون عملکردی بدتر از سری قبلی خود داشته است.   
 
تدبیر سامسونگ در سال جدید میلادی جایگزینی دوربین تکی زوم تله‌فوتوی سبک پریسکوپی با دو دوربین بود که، بسته به برد تصویربرداری، مستقل از هم کار کنند. با اینکه چنین هدفی طبق تبلیغات انجام شده محقق شده است ولی نتوانسته است گلکسی S21 اولترا را از آنچه DxOMark می‌گوید بزرگترین نقیصه این گوشی است نجات دهد: نویز تصویر.
 

گلکسی S21 اولترا در تقریبا تمام معیارهای دیگر مانند اکسپوژر، رنگ، و حتی فوکوس خودکار بهتر از S20 اولترا عمل کرد. ولی متاسفانه به دلایلی که هنوز توضیحی برای آنها یافت نشده است، این گوشی همچنان نویز تصویر بیشتری را نسبت به گلکسی S20 اولترا (که خودش از این نظر ضعیفتر از رقبایش در هواوی، اپل و حتی شیائومی بود) به ثبت می‌رساند. آنچه این معما را پیچیده‌تر می‌کند اینکه نویز و مصنوعات نها تنها در شرایط نورکم بلکه در شرایط نور روز و بیرون از ساختمان هم دیده می‌شوند.
 
این وضعیت در ضبط ویدئویی نیز به همین صورت است، به طوری که گلکسی S21 Ultra در زمینه نویز و مصنوعات چنان امتیاز نامناسبی گرفته است که این پرچمدار را حتی در میان برترینهای این طبقه‌بندی نیز نمی‌توان دید.
 
امتیاز 121 برای Galaxy S21 Ultra 5G باعث شده تا این گوشی نه تنها پایینتر از سری قبلی خود بلکه حتی پایینتر از پرچمدارهای سال گذشته، از جمله آیفون 11، قرار گیرد.
البته لازم به ذکر است که وبسایت DxOMark فقط ورژن اکزینوس این گوشی را تست کرده و ممکن است ورژن اسنپدراگون آن امتیاز بهتر یا بدتر از این کسب کند.
 
 
کد مطلب: 64343
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام