۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۲
در توییتر

اکانت‌های منتشرکننده اطلاعات گمراه کننده واکسن کرونا تعلیق می‌شوند

ایتنا - توییتر اعلام کرد حساب کاربرانی که به طور مکرر اطلاعات غلط درباره واکسن کووید ۱۹ منتشر می‌کنند را به طور دائمی معلق خواهد کرد.
اکانت‌های منتشرکننده اطلاعات گمراه کننده واکسن کرونا تعلیق می‌شوند


این سایت رسانه اجتماعی برنامه‌ای را برای مطلع کردن بهتر کاربران درباره ادعاهای نادرست پیرامون واکسن‌های کووید ۱۹ اعلام کرد که شامل برچسب زنی توییت‌های حاوی اطلاعات نادرست است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، توییتر برای شناسایی و برچسب زدن پست‌های گمراه کننده درباره واکسن‌های کووید ۱۹، از سیستم اتوماتیک و ناظران انسانی استفاده خواهد کرد. کاربرانی که به دفعات اطلاعات گمراه کننده منتشر کنند، تا چند روز قادر به دسترسی به حسابشان نخواهند بود و اگر درباره پست‌های گمراه کننده پنج بار یا بیشتر هشدار بگیرند، حسابشان به طور دائمی مسدود خواهد شد.

شرکت توییتر در بیانیه‌ای اعلام کرد با عمیق شدن شناخت مقامات سلامت از کووید ۱۹ و برنامه‌های واکسیناسیون در سراسر جهان، ما به تقویت اطلاعات به روز و معتبر ادامه می دهیم.

توییتر در دسامبر اعلام کرده بود اطلاعات غلط درباره واکسن‌های کووید ۱۹ را حذف خواهد کرد.

سازمان غذا و داروی آمریکا واکسن ساخت شرکت جانسون اند جانسون که یک شات تکی است را روز شنبه تصویب کرد و به این ترتیب اکنون سه واکسن برای شهروندان آمریکایی موجود خواهد بود. آمریکا تا اول مارس حدود ۷۷ میلیون دوز واکسن شرکت‌های مُدرنا و فایزر را توزیع کرده است.

طبق بررسی اخیر بنیاد خانواده کیزر، اگرچه تعداد شهروندانی که می‌گویند تمایل دارند واکسینه شوند، رو به رشد است اما ۱۵ درصد مردم آمریکا اعلام کرده‌اند حاضر به زدن واکسن نیستند. آنتونی فاوچی اعلام کرده که حداکثر ۹۰ درصد جمعیت آمریکا باید واکسینه شوند تا به ایمنی جمعی دست پیدا کنیم.

تردیدها نسبت به واکسن ممکن است ناشی از اطلاعات گمراه کننده‌ای باشد که در اینترنت منتشر می شود. پزشکان آمریکایی می‌گویند کسانی که مردم را به نزدن واکسن تشویق می کنند، از فیس‌بوک و توییتر برای انتشار ادعاهایشان استفاده می‌کنند.

توییتر حذف اطلاعات غلط درباره کووید ۱۹ را افزایش داده و  درخواست از کاربران برای حذف توییت‌های که منکر دستورالعمل‌های کارشناسان درباره کووید ۱۹ هستند را آغاز کرد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، اما توییتر موفق به جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط درباره کووید ۱۹ نشده است. طبق گزارش منتشر نشده وزارت خارجه آمریکا، پس از شناسایی موارد ابتلا به کووید ۱۹ در خارج از چین در بهار سال ۲۰۲۰، دو میلیون توییت به انتشار نظریه های توطئه پرداختند. جک دورسی، مدیرعامل توییتر در سال ۲۰۱۹ در پادکست یک شخصیت فیتنس مهمان شد که در آن اطلاعات نادرستی درباره واکسن مطرح شد.
کد مطلب: 64333
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام