۰
plusresetminus
جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶

جریمه ۱ میلیون یورویی گوگل در فرانسه

ایتنا - دولت فرانسه شرکت گوگل را به دلیل "گمراه کننده" بودن شیوه رتبه بندی هتل‌ها توسط این غول فناوری آمریکا، ۱.۱ میلیون یورو (۱.۳۴ میلیون دلار) جریمه کرد.
جریمه ۱ میلیون یورویی گوگل در فرانسه

پس از آن که یک بازرسی نشان داد که رتبه بندی هتل‌ها توسط شرکت گوگل برای مصرف کنندگان گمراه کننده است، گوگل ایرلند و گوگل فرانسه موافقت کردند که 1.1 میلیون یورو (1.34 میلیون دلار) جریمه پرداخت کنند.

به گزارش ایتنا از تسنیم، طبق بیانیه‌ای که روز دوشنبه توسط وزارت دارایی فرانسه و سازمان مبارزه با کلاهبرداری در این کشور صادر شد، شرکت گوگل از سپتامبر 2019 اقدامات مربوط به رتبه بندی هتل ها را اصلاح کرده است.

این موتور جستجوی آمریکایی متهم شده که سیستم رتبه بندی مختص خود را که از ستاره استفاده می‌کند و الگوریتم خاص خود را دارد، برای هتل‌ها ایجاد کرده است.

مقررات فرانسه تصریح می‌کند که چنین سیستم های رتبه بندی فقط توسط دولت ایجاد می‌شود و فقط دولت مجاز به استفاده از آنها است.

در ماه دسامبر، گوگل به دلیل نقض قوانین فرانسه در مورد کوکی‌های آنلاین جریمه شد و ناظر کمیسیون ملی اطلاعات و آزادی ها 100 میلیون یورو (121 میلیون دلار) جریمه برای این شرکت صادر کرد.

این ناظر گفت که جریمه نقدی علیه گوگل بیشترین مجازات صادر شده توسط این نهاد است، در حالی که بیشترین مجازات قبلی 50 میلیون یورو (60.6 میلیون دلار) بود که به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی داده های اتحادیه اروپا نیز علیه همین شرکت اعمال شد.
کد مطلب: 64196
برچسب ها: گوگل جریمه فرانسه
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام