۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۰

آموزش : 5 راه برای جلوگیری از هک شدن در سال 2021

ایتنا - دو دلیل عمده برای هک شدن افراد وجود دارد: نقص در نرم‌افزار و نقص در رفتار انسان.
آموزش : 5 راه برای جلوگیری از هک شدن در سال 2021

شما بزرگ‌ترین ضعف خودتان هستید. تغییر تنها تعدادی از رفتارهای شما می‌تواند احتمال هک شدن حساب‌های آنلاین شمارا کاهش دهد. دو دلیل عمده برای هک شدن افراد وجود دارد: نقص در نرم‌افزار و نقص در رفتار انسان. اگرچه درزمینهٔ آسیب‌پذیری کدگذاری، کارهای زیادی نمی‌توانید انجام دهید، اما می‌توانید رفتار و عادت‌های بد خود را تغییر دهید.

خطرات برای یک فرد معمولی به همان اندازه واقعی است، حتی اگر خطر خیلی زیاد نباشد. اگر حساب‌های شما به‌درستی محافظت نشده باشد، ممکن است کارت اعتباری شما به خطر بیفتد یا پیام‌ها و عکس‌های خصوصی شما به سرقت رفته و برای دیدن همه به اشتراک گذاشته شود. 

از احراز هویت چندعاملی استفاده کنید
مسلماً مؤثرترین کاری که می‌توانید برای محافظت از حساب‌های آنلاین خود انجام دهید، روشن کردن احراز هویت چندعاملی یا دوعاملی برای حساب‌های شماست. در این روش غالباً کدی که توسط برنامه ایجاد می‌شود یا از طریق پیام کوتاه ارسال می‌شود در کنار رمز عبور، استفاده می‌شود.
 

یک مدیر رمز عبور دریافت کنید
در سال 2021 شما نباید از " password" یا "12345" برای هیچ‌یک از گذرواژه‌های خود استفاده کنید، حتی اگر یک حساب کاربری معمولی باشد.
تمام گذرواژه‌هایی که برای حساب‌های آنلاین خود استفاده می‌کنید باید قوی و منحصربه‌فرد باشند. معنای واقعی آن این است که آن‌ها باید طولانی باشند، شامل ترکیبی از انواع کاراکترهای مختلف باشد و در چندین وب‌سایت و حساب شما استفاده نمی‌شوند. رمز ورود شما به هر شبکه اجتماعی، نباید همان رمز عبور بانکی آنلاین شما باشد. برای شبکه Wi-Fi خانگی نباید از اعتبارنامه حساب اکانت های دیگر خود استفاده کنید.
 

بیاموزید که چگونه یک حمله فیشینگ را تشخیص دهید
کلیک سریع می‌تواند بدترین دشمن شما باشد. وقتی نامه الکترونیکی یا پیامکی جدید وارد می‌شود و شامل مواردی است که می‌توان روی آن ضربه زد یا روی آن کلیک کرد و غالباً ما را به سمت انجام سریع آن سوق می‌دهد، را انجام ندهید.

هرکسی می‌تواند درگیر این نوع کلاه‌برداری‌ها شود، لذا مهم‌ترین کار این است که قبل از کلیک کمی فکر کنید. پیام‌های کلاه‌برداری سعی می‌کنند مردم را به‌گونه‌ای فریب دهند به‌طوری‌که شمارا وادار می‌کنند پیام‌هایی که می‌گویند پاسخ فوری لازم است را پاسخ دهید.
 

همه‌چیز را به‌روز کنید
هر بخشی از فناوری که استفاده می‌کنید، از برنامه‌های روی تلفن خود گرفته تا سیستم‌عاملی که ابزاری از شمارا کنترل می‌کند، قابل حمله است. خوشبختانه، شرکت‌ها همیشه در حال یافتن اشکالات جدید و رفع آن‌ها هستند. به همین دلیل بسیار مهم است که شما آخرین نسخه برنامه‌ها و نرم‌افزارهایی را که استفاده می‌کنید بارگیری و به‌روز کنید.
 

رد پای دیجیتال خود را پاک‌کنید
گذشته می‌تواند شمارا آزار دهد. حساب‌های قدیمی آنلاین که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید و جزئیات ورود به سیستم متعلق به آن‌ها می‌تواند علیه شما استفاده شود، درصورتی‌که کاری در مورد آن‌ها انجام ندهید. هکرها برای دسترسی به حساب‌هایی که در حال حاضر مردم از آن‌ها استفاده می‌کنند ، اغلب از جزئیات نقض داده‌های قبلی استفاده می‌کنند.
کد مطلب: 64163
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای