کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آمادگی روسیه برای جدایی از شبکه اینترنت جهانی

14 بهمن 1399 ساعت 12:33

ایتنا - رییس جمهور سابق روسیه به خبرگزاری اینترفکس گفت: روسیه از نظر قانونی و فناوری آماده است در صورت لزوم از اینترنت جهانی جدا شود.مقامات روسیه مدتها درباره مفهوم محدودیتهای سخت گیرانه و کنترل روی اینترنت در این کشور صحبت کرده‌اند. قانونی هم که در سال ۲۰۱۹ تصویب شد به این کشور اجازه می‌دهد اتصال به وب جهانی را قطع کند. با این حال کارشناسان ابراز تردید کرده‌اند که روسیه قادر باشد چنین فناوری را اجرا کند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، دیمیتری مدودف، رییس جمهور سابق روسیه اظهار کرد: روسیه قادر به ایزوله کردن اینترنت خود از وب جهانی است اما در عین حال تاکید کرد که دلیلی نمی بیند چنین کاری انجام شود و آن را سلاح دو لبه خواند.

مدودف که در حال حاضر نایب رییس شورای امنیت روسیه است، گفت: آمریکا حقوق کلیدی کنترل اینترنت را در اختیار دارد که در صورت وقوع یک اتفاق خارق‌العاده، ممکن است به قطع شدن ارتباط روسیه با اینترنت جهانی منجر شود. وی همچنین به مثال دیگری اشاره کرد و گفت: روسیه ممکن است از دسترسی به سیستم پرداخت بین‌المللی سوئیفت محروم شود و تاکید کرد ما باید سیستم خودمان را برای انتقال اطلاعات را ایجاد کنیم تا اگر اتفاق ناگهانی روی داد، قادر باشیم پیام‌های الکترونیکی را رد و بدل کنیم.

بر اساس گزارش مسکو تایمز، اظهارات مدودف همزمان با اعتراضات گسترده در بیش از ۱۰۰ شهر روسیه بر علیه دستگیری الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین مطرح شد. رگولاتور ارتباطات روسیه هفته گذشته اعلام کرده بود چندین شرکت شبکه اجتماعی را به دلیل عدم حذف ویدیوهای اعتراضات جریمه خواهد کرد.


کد مطلب: 63996

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/63996/آمادگی-روسیه-جدایی-شبکه-اینترنت-جهانی

ايتنا
  https://www.itna.ir