۰
plusresetminus
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۱

نفوذ گسترده هکرها به شرکت امنیت سایبری "سونیک وال"

ایتنا - هکرها از حفره امنیتی جدیدی که در برخی از محصولات دسترسی از راه دور "سونیک وال" به تازگی کشف شده بود، بهره‌برداری کردند.
نفوذ گسترده هکرها به شرکت امنیت سایبری "سونیک وال"

شرکت امنیت سایبری "سونیک وال" قربانی حمله هماهنگی شد که از سوی هکرهای بسیار پیشرفته برای نفوذ به سیستم‌های داخلی این شرکت انجام گرفت.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد حفره های امنیتی دو محصول به کاربران دسترسی از راه دور به منابع داخلی این شرکت فراهم کردند.

هکرها از حفره امنیتی جدیدی که در برخی از محصولات دسترسی از راه دور "سونیک وال" به تازگی کشف شده بود، بهره‌برداری کردند.

هنوز معلوم نیست که آیا رخنه به "سونیک وال" توسط هکرهای مظنون روسی انجام گرفته که در حمله اخیر به سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی آمریکایی از جمله شرکت‌های امنیت سایبری دست داشته اند یا خیر. شناسایی اولیه این حمله در دسامبر نشان داد که هکرها با استفاده از نرم افزار شرکت "سولار ویندز" توانسته بودند رخنه کنند.

حداکثر ۱۸ هزار مشتری "سولار ویندز" آپدیت آلوده به کد مخرب را برای نرم‌افزار مدیریت شبکه اوریون این شرکت دریافت کرده‌اند با این حال تصور می‌رود هکرها حملات بیشتر را علیه نهادهای کمتری انجام داده‌اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هکرها از متودهای دیگری برای نفوذ به شبکه‌های رایانه شرکت‌ها و سازمان‌ها استفاده کرده‌اند که اخیرا شناسایی شده‌اند. به عنوان مثال شرکت امنیت سایبری "میلواربایت" در ۱۹ ژانویه اعلام کرد این شرکت توسط هکرهای مظنون روسی با استفاده از اپلیکیشن‌هایی که دسترسی ویژه به محیط‌های آفیس ۳۶۵ و آزور مایکروسافت داشتند، هدف قرار گرفته است.
کد مطلب: 63894
برچسب ها: هکر حمله سایبری
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام